איך מתגברים על פחד במה?

פחד במה, פחד קהל או בשמו המקצועי גלוסופוביה הוא מונח המתאר תגובה מתמשכת של חרדה כאשר אדם מתמודד עם המחשבה או עם הפעולה של לדבר בפני אנשים, להקריא טקסט, לשחק ועוד. בדרך כלל, אנשים הסובלים מפחד במה, עלולים לחוות חרדה גם כאשר הם צריכים להרצות טקסט בפני אדם אחד.

פחד במה אינו נחשב להפרעה, כאשר אנשים ילדים ומבוגרים חווים את ההרגשה הזו ברמה מסוימת בתקופות שונות בחיים. לדוגמא, זה לגמרי טבעי שאדם יתרגש ויחווה חרדה מסוימת לפני שהוא עולה לנאום באירוע משפחתי או בערב חברה עם העובדים וכדומה. לקריאה אודות טיפול בפחד קהל

ייעוץ פסיכולוגי

אם אתם או ילדכם חווים פחד במה או פחד קהל באופן תמידי והמצב רק הולך ומחמיר והביטחון העצמי הולך ונעלם, אתם לא יכולים להירגע והחרדה תוקפת אתכם בכל פעם שאתם צריכים לדבר בפני קהל, ייתכן והבעיה שלכם גדולה יותר מהממוצע ולכן יש לפנות לייעץ פסיכולוגי מקצועי.

רוב האנשים חווים או חוו לפחות פעם אחת בחייהם תחושה של פחד במה. הן אם מדובר בילדים בכיתה, כאשר הם מתבקשים להקריא טסטים או מצגות.

מרצים גם מפחדים?

הן מבוגרים או סטודנטים, אשר יכולים לקבל פיק ברכיים לקראת ראיון עבודה או כאשר הם צריכים להציג עצמם ולספר בפני קבוצה חדשה.

גם אנשים כמו פוליטיקאים ומרצים שכל חייהם הם עומדים על במות ומדברים לקהל, יכולים לגלות לפני הרצאה כי הם חוששים לעלות לבמה. הפחד יכול להכות באופן פתאומי את הגדולים ביותר.במקרים של חרדה קשה, הפוביה יכולה להשפיע על אורח החיים של הסובל מכך. ילדים או מתבגרים שחווים פחד במה יכולים למצוא את עצמם עוברים לעיתים תכופות ומחליפים מוסדות לימוד. למידע נוסף פנו לשרון גדרון

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עיצוב דוכן בקניון
עיצוב דוכן בקניון הוא דרך מצוינת להציג את הסחורה שלך. דוכן עשוי בדרך כלל מעץ ויש לו מדף שניתן להתאים...
קרא עוד »
ספט 13, 2022
5 רעיונות למשחקים של סבים וסבתות עם הנכדים
משחק עם נכדים הוא דרך מצוינת עבור סבים וסבתות להתחבר וליצור זיכרונות מתמשכים עם יקיריהם. למשחקים...
קרא עוד »
מאי 06, 2023
איך לבחור בובת מין בהתאם לטעם האישי שלך
כל מי שמחפש בובת מין על מנת להשתמש בה לצורך סיפוק ועינוג עצמי, לא יתקשה למצוא היום דוגמאות שונות בכל...
קרא עוד »
יונ 25, 2019