למה חשוב לעשות עיקורים לחתולים וכלבים?

החתול והכלב מבויתים כבר אלפי שנים; הם כבר שנים על גבי שנים נחשבים חיות מחמד. בעשורים האחרונים יש קריאה לעשות עיקורים לחתולים וכלבים. אבל מדוע? 

הסיבה שבגללה עלינו לעקר חתולים וכלבים היא שהם עלולים להוות מטרד כאשר הם מתרבים ברחובות ללא בית. הם גם עשויים להיות אגרסיביים ולגרום לבעיות עבור אנשים אחרים. אנחנו גם צריכים להגן על הבריאות שלנו על ידי לקחת אותם לווטרינר לבדיקות או חיסונים. 

כשיש לכם חתול או כלב, יש לעקר אותם. אם לא נעקר אותם, הם ימשיכו להתרבות כך ולהפיץ מחלות לאחרים. אם לא נעשה את זה כמו שצריך, הסיכוי להפיץ מחלות גבוה. הסיבה לכך היא שאיברי הרבייה שלהם ממוקמים בחלקים שונים בגופם משלנו וללא שימוש באיבר, ייתכנו מחלות כמו סרטן כלבים או חתולים. 

בנוסף לכך החוק בישראל מעודד עיקור, וחתולים או כלבים מעוקרים יהיה זול יותר להחזיק בשל מתן הנחות גדולות בתשלום רישיון כלב וחתול. משמע: בזמן החיסון השנתי. 

מה ההבדל בין עיקור להמתת חסד?

עיקור הוא הליך שבו מסירים את כל מערכת הרבייה של מין. זה כולל את השחלות, האשכים והפין. הסיבות הנפוצות ביותר לעיקור הן מניעת רבייה, מניעת העברת מחלות והפחתת הסיכון להעברת מחלות מחתול או כלב אחד לאחר. המתת חסד היא נושא אחר לגמרי ועושים אותה רק כאשר החיה נמצאת בסבל עמוק ורק בעזרת וטרינר. 

אז למה צריך לעשות עיקור לחתולים ולכלבים? 

בעיקר משום כי הם בעלי חיים חשובים שזקוקים לטיפול ברמה גבוהה ולכן יש למנוע מהם התרבות וסבל של גורים שאין להם בית. גם חתולים וכלבים דורשים טיפול מיוחד מכיוון שהם יכולים לסבול ממחלות רבות הפוגעות בבני אדם כמו סוכרת, מחלות לב, דלקות פרקים, אי ספיקת כליות וסרטן. הם גם נוטים יותר לאלרגיות מאשר אנשים. ועיקור יספק להם חיים טובים יותר. 

לתיאום עיקור במרפאה וטרינרית בחיפה >>>

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה צריך לדעת לפני שבוחרים מערכת הגברה
אחד מהדברים שמאפיינים מאוד אירועים היא מערכת הגברה. יש הרבה אולמות אירועים שמתחזקים מערכת קבועה...
קרא עוד »
יול 16, 2019
הדפסת ספרים למקצוענים בלבד
כתבתם ספר ואתם מעוניינים להוציא אותו לאור? אוהבים לכתוב ורוצים שעוד אנשים ייהנו מהחומרים הכתובים...
קרא עוד »
ינו 25, 2021
5 מערכות לניהול עסק מהבית
עבודה מהבית היא דבר שכיח, ולא רק בשל התפרצותו של נגיף הקורונה בישראל. עם זאת, לאחרונה (ובשל התפשטות...
קרא עוד »
אפר 07, 2020