למה ילדים חוששים מרופא שיניים?

ילדים פוחדים מרופא שיניים לעיתים לפחד הזה אין שום הצדקה, ולעיתים יש לו סיבות ידועות, אך יש לדעת כי הפחד, לא משנה מאיזו סיבה הוא נובע, עלול לגרום לילדים לא לרצות להגיע כלל אל רופא השיניים או להגיע והבכי והצעקות לא יאפשרו טיפול מיטבי. ישנה חשיבות לקחת את הילד לרופא השיניים מגיל צעיר מאד, כבר מצמיחת השן הראשונה כדי לזהות בעיות מבניות בשיניים, וכדי לאתר עששת. ילד שלא הולך אל רופא השיניים, עלול לפתח עששת רצינית מאד או טיפולי שיניים כואבים במיוחד כמו טיפולי שורש או עקירות. יש לדעת כי קיימת חשיבות רבה מאד בטיפול בשיני החלב, משום שאי טיפול בהם עלול לגרום לבעיות שיניים חמורות במהלך החיים, אז למה ילדים פוחדים מרופא שיניים? קראו בהרחבה גם כאן.

אבולוציוני– יש לדעת כי הפחד מכאב הוא משחר ההיסטריה, הגוף מגיב לפחד מכאב בצורה אוטומטית, כיוון שאם לא יהיה קיים פחד מכאב עלולים למות או להיפצע באופן קשה, ולכן מאותה סיבה ניזהר בכביש ומאותה סיבה לא נתקרב לאש בוערת. ביקור אצל רופא השיניים משדר למוח שיהיה הטיפול הכרוך בכאב, מפני המכשירים הרבים שנמצאים שם, אך הבעיה במקרה שבו הגוף לא יכול להבין את ההבדל בין פחד קיומי לבין פחד אצל רופא השיניים.

חוסר אונים –  כאשר הולכים לרופא שיניים לילדים במודיעין מוסרים את הגוף בפני אדם לא מוכר, כמו כן ניתן לומר כי אצל ילדים רבים שכבר היו אצל רופא שיניים לא רגיש, הם פוחדים יותר מרופא שיניים גם אם הוא רגיש ואיכותי.

חוויה מוקדמת – ילדים פוחדים מרופא שיניים, שהציק להם והכאיב להם, לכן הם לא ירצו לבוא יותר לרופא השיניים, כמו כן גם הורה שפוחד מרופא שיניים הילד מרגיש זאת גם אם הוא לא מדבר במילים.

ציפייה באדם שפוחד – הורים רבים אינם יודעים כי גם שפת הגוף שלהם משדרת לילד פחד. ילד שרופא שאימא שלו הולכת לרופא שיניים ופוחדת הוא גם יפחד, למרות שלא עבר שום חוויה לא נעימה ולכן חשוב מאד לא להראות רגשי פחד.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חרוזים
תכשיט חרוזים איכותי דורש חרוזים, חוט חריזה וסוגר מתאים. על מנת להבטיח עמידות ושימוש נוח עלינו לבחור...
קרא עוד »
נוב 09, 2021
שליטה באמנות הבישול בחוץ: 7 טיפים חיוניים לבחירת גריל הגז המקצועי המושלם
ברוכים הבאים לעולם המצוינות הקולינרית בחוץ! במאמר זה אשתף אתכם בשבעה טיפים שלא יסולא בפז לבחירת גריל...
קרא עוד »
אוק 17, 2023
סרטון יום הולדת – מה אפשר לעשות בו?
כשמכינים סרטון יום הולדת, זה מהווה הזדמנות יוצאת מן הכלל לשלב ברכות מכל החברים ובני המשפחה, וגם לשים...
קרא עוד »
אוק 26, 2021