טיול בזויתן כמו שלא הכרתם

טיול בזויתן כמו שלא הכרתם

נחל הזויתן נמצא ברמת הגולן ומהווה יעד  אטרקטיבי לטיולים זוגיים ומשפחתיים. האתר המפורסם ביותר בשמורה שבה נמצא הנחל הינו בריכת המשושים, אבל לאורכו אפשר למצוא בריכות רבות מפלים ומעיינות. מטפסי ההרים ימצאו בנחל אתר מפורסם עבור סנפלינג – הנקיק השחור. הנקיק השחור, המכונה גם "הזוויתן התיכון" הוא אתר ייחודי מאחר שאין בארץ נחל זורם נוסף שבו ניתן לבצע סנפלינג בין המפלים.

תכונה זו מושכת מטיילים אבל כדאי לזכור שמדובר באזור מסוכן ואין להיכנס אליו לבד ללא אישור מהרשויות, והפעילו בו מותרת רק בליווי מדריך מוסמך. הכניסה מתאפשרת רק לאחר הרשמה מראש, תשלום והצהרת בריאות. כמו כן נדרשת ידיעת שחייה מאחר שמדובר בבריכות עמוקות.

אופי הטיול

מדובר בטיול קל יחסית שנמשך יום אחד בלבד, ולכן אינו דורש חופשה מהעבודה או סידורים מיוחדים. הטיול מתחיל מוקדם בבוקר ונמשך עד אחרי הצהריים. לכן תצטרכו להגיע מוקדם לנקודת המפגש ויש לקחת זאת בחשבון ולשקול לינה בקרבת מקום. מדובר בחוויה יוצאת דופן, שאין לה כאמור מקבילה בישראל.

הטיול כולל גלישה ב-2-3 מפלים בגובה 5,17 ו-22 מטרים וקפיצות ממפלונים לבריכות. בטיול עצמו נכללים עד עשרה משתתפים וקיומו מותנה ברישום מראש ותיאום עם צוות ההדרכה. למעשה מדובר בחוויה שאינה דורשת ידע מוקדם אבל מותנית בציות להוראות המדריכים שבשטח ובוויתור על ניסיון להתמודד עם אתגרים ברך עצמאית.

ציוד לטיול

הטיול דורש ציוד טכני הכרחי ויש לתת על כך את הדעת מראש. מדובר בנעלי הליכה או מים קלות או באפרואץ' (נעלי טיפוס), וכן לבוש נוח להליכה במים ובגדים ונעליים להחלפה. לא תתאפשר כניסה בכפכפים או סנדלים. דרישות נוספות הן למים – 3 ליטר, קרם הגנה, כובע ואוכל מנוילן (כדי שלא יירטב) בתרמיל עד 30 ליטר.

טיול כזה בזויתן מיועד גם למשפחות של 5 נפשות ומעלה, אשר מקבלות הנחה בהרשמה, אבל יש לשים לב מהו הגיל המינימלי ולא לרשום ילדים קטנים מדי, בגלל הסיכון הבריאותי. עליכם לדאוג גם לביטוחים מתאימים ולהתקשר רק עם חברה מוסמכת ובעלת ניסיון.

אם אתם בעניין של טיפוס הרים, בוודאי תשמחו לברר על קורסים:

https://rockclimbing.co.il/courses/

כתוב/כתבי תגובה