על התפתחות הפיזיקה לאורך השנים

פיזיקה הוא ללא ספק אחד התחומים המרתקים והמעמיקים ביותר שהיקום הזה שאנו חיים בו והמציאות שאנו חיים בה מכירים. אנשים רבים הלומדים פיזיקה מעוניינים למצוא את עצמם כחוקרים, מדענים, מובילי דעת קהל ואפילו פילוסופים באיזשהו אופן (שכן בעבר היה חיבור בין תחום הפיזיקה לפילוסופיה ורבים מהפיזיקאים בעבר היו גם פילוסופים). מדובר באחד התחומים המורכבים ביותר שאפשר ללמוד אולם הלימוד לעולם אינו מפסיק ותמיד יש דברים חדשים לחקור ולהוכיח, דברים חדשים לפתח, תיאוריות להסיק ושאלות שיש לחפש להן תשובות.

מהי בעצם פיזיקה במילים פשוטות?

הפיזיקה היא בעצם במילים פשוטות חקר הטבע. בתחום זה אנו חוקרים כל דבר החל מתופעות טבע, דרך תנועת הכוכבים, חקירת חומרים מסוימים ותכונותיהם, חקר כדור הארץ, חקר מזג האוויר, מדידה של אור ותופעותיו וכל דבר שקיים בעצם. 

קצת על ההיסטוריה של הפיזיקה

הפיזיקה וענפיה השונים שבה היא נוגעת ועוסקת קיימת מראשית ההיסטוריה וכבר לפני אלפי שנים היו מיסטיקנים, חוקרים ואנשי דת מיוחסים לתחום הפיזיקה והפילוסופיה וניסו לחקור את המציאות, החומרים, השמיים, האדמה והאוויר. ביוון העתיקה למשל נהגו לקשר את הברקים בשמיים לכלי המלחמה של זאוס מלך האלים ואת תנועת השמש לכך שאל השמש זז בשמיים עם הכרכרה שלו מידי יום. לאורך ההיסטוריה התפתח הענף והופרד לאט לאט מתחום הפילוסופיה.

נקודת המפנה המשמעותית במאה ה16

במאה ה16 החלה נקודת מפנה משמעותית בתחום בו החלה המהפכה המדעית שהיא למעשה פותחה על סמך שיטה מדעית של אבן אל הייתם (חוקר ופיזיקאי מוסלמי פורץ דרך) שלפי השיטה שלו יש הצורך להכריע מודלים שונים על סמך ניסויים והוכחות. מכאן החל להתפתח הפיזיקה ולהיפרד מתחומים נוספים כמו הפרדה בין מדע לדת למשל.

הפיזיקה הקלאסית של היום

מבוססת על המכניקה הניוטונית אשר חוקרת את תנועת הגופים החל מגופים פיזיים ועד חלקיקים שאיננו רואים כלל. לאורך השנים ועד היום התפתחו ענפים נוספים כמו מתמטיקה וכימיה המבוססים למעשה על ערכים רבים מתחום הפיזיקה ודחפו להתפתחות התחומים לאורך השנים. לכן גם תחומים אלה נלמדים בדרך כלל ביחד כיום בבתי הספר ובמוסדות האקדמאיים במקצועות מסוימים.

בררו עכשיו על שיעורים פרטיים בפיזיקה.

מומלץ להתרשם מהאפשרויות ע"י מאגר מורים פרטיים.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
להעלות את הסגנון שלך: אמנות ציצית הרשת האיכותית
בתחום האופנה והאקססוריז, ציצית הרשת האיכותית מהאתר https://www.kalman-israel.co.il היא עיטור מתוחכם ורב-תכליתי...
קרא עוד »
דצמ 10, 2023
שיווק מצברים – כל מה שחשוב לדעת בנושא
שיווק מצברים מתייחס לשיווק סוללות לרכב. ישנן חברות רבות שמוכרות סוללות ואביזרים נוספים הדורשים מכם...
קרא עוד »
ינו 04, 2023
תווים והשמעות למוזיקה: תובנות חיוניות
בתחום המוזיקה, הניואנסים של תווים והשמעות הם מרכיבים מרכזיים שיכולים לשפר מאוד את ההבנה ואת יכולות...
קרא עוד »
מאי 05, 2024