כמה לתת דמי כיס לילדים וכמה זה דמי כיס מוגזמים

גובהם של דמי הכיס הוא ביחס ישר לגיל של הילדים. מתחילים מתקציב נמוך שתואם את הצרכים של כל ילד ובהתאם לגיל ולצורך, מעלים מדי פעם את גובהם של דמי הכיס. אז כמה לתת דמי כיס לילדים?

יוצאים עם החברים 

ילדים קטנים אינם זקוקים בדרך כלל לדמי כיס כי הם לא יוצאים ללא ההורים, אך כאשר הם כבר נוסעים לבד באוטובוס או הולכים ברגל לקניון, הם זקוקים לדמי כיס. התקציב המשפחתי למטרה זו יהיה תואם להוצאות הסבירות והנורמטיביות שלהם בקניון. 

רוב החברים מסתובבים בקניון וקונים לעצמם משהו לאכול, משולש פיצה, מנה שווארמה, שתייה, גלידה וכו'. לכן הערך של כל העלויות הללו הוא הגובה של דמי הכיס. 

העלאה של דמי הכיס 

כאשר הילדים גדלים ומדובר על ילדים בחטיבה או בתיכון, הצרכים שלהם גדלים ולכן רוב ההורים מעלים להם את דמי הכיס אך באופן מדוד. הם קובעים סכום שבועי או חודשי קבוע ובאמצעותו בני הנוער יכולים לרכוש להם נעליים, בגדים בכמות ובעלות כספית שתואמה מראש כמו לדוגמה 400 ₪ בחודש. 

דמי כיס מוגזמים

כאשר מעניקים לילדים דמי כיס מוגזמים כמו לדוגמה 1,000 ₪ בחודש, זהו סכום גבוה מאד והם יחפשו כל יום על מה לבזבז את כספם. כך הם יחזרו לעיתים קרובות עם שקיות צבעוניות מהקניון. פעם הם יקנו חולצות, פעם מכנסיים, דברי קוסמטיקה ועוד.

עבודה של בני נוער 

בני נוער שמעוניינים להגדיל את התקציב החודשי שלהם למטרות שונות כמו לדוגמה עבור הוצאת רישיון נהיגה, עובדים בעבודות שונות כמו בייבי סיטר, מתן שיעורים פרטיים, טיפול בכלבים ועוד. זוהי דרך מצוינת ללמד אותם ניהול כלכלי נכון לכך שהם יעריכו את האופן שבו מרוויחים את הכסף.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חשיפת עולם המחסנים הלוגיסטיים
כמומחה מוביל בתחום הלוגיסטיקה והאחסנה, אני נרגש לקחת אתכם למסע אל עולמם המרתק של מחסנים לוגיסטיים...
קרא עוד »
ינו 17, 2024
לארח בכבוד ובכשרות מלאה
יש לכם בקרוב אירוע קטן שהייתם רוצים להזמין אליו כמה חברים, מכרים או קולגות מהעבודה? האמת היא, שזה לא...
קרא עוד »
ספט 05, 2020
עץ מנגו – האם הוא באמת תופס בישראל?
ישראל היא מדינה עם היסטוריה ארוכה של חקלאות. המדינה ידועה בפירות ההדר והירקות שלה, כך שנראה שעץ המנגו...
קרא עוד »
מאי 10, 2023