יתרונות הטיפול ההומאופתי לעצירות

יתרונות הטיפול ההומאופתי לעצירות

עצירות מתאפיינת בחוסר סדירות במעיים ובקושי להתפנות. פעמים רבות מתלווים לעצירות כאבים חזקים ונפיחות בשל מרווחי הזמן הגדולים שבין יציאה ליציאה וחוסר יכולתו של הגוף לסלק את הפסולת שהצטברה. 

המאמצים הרבים והזמן שמושקע בניסיונות להתפנות, לצד הכאבים ותחושת הנפיחות, פוגעים קשות באיכות החיים, ולא מעטים הם המקרים בהם אנשים מוצאים את עצמם חסרי אונים.

העצירות יכולה להיות תוצאה של זעזוע נפשי או שינויים שחלו בתזונתו של האדם. לצד אפשרויות אלו, יכולה העצירות להיות כרונית. 

פעמים רבות עשויה שמירה על אורח חיים בריא שכולל הקפדה על תזונה נכונה ופעילות גופנית לסייע ולהקל על היציאות, אך בחלק מהמקרים, גם אנשים שמקפידים לשמור על אורח חיים בריא ממשיכים לסבול מהעצירות.

הומואופתיה – תרופות יעילות לטיפול בעצירות

במידה שאתם סובלים מעצירות שנמשכת לאורך זמן רב (עצירות כרונית) או מעצירות שמופיעה מדי פעם, חשוב שתקבלו טיפול יעיל שיפסיק את הסבל. 

לצד הטיפולים הקונבנציונלים שמציעים בין היתר תרופות שעשויות לגרום לתופעות לוואי, ניתן למצוא פתרונות יעילים מעולם ההומאופתיה. 

באמצעות טיפולים טבעיים תוכלו להפסיק את הסבל ולהשיב לעצמכם את תחושת הרעננות והקלילות, בלי לשבת במשך זמן רב בשירותים ולסבול מכאבים ונפיחות. 

תרופות הומאופתיות שמיועדות לטיפול בעצירות ומותאמות עבור המטופל באופן אישי, אינן גורמות לתופעות לוואי, שכן הן על בסיס טבעי. התרופות מסדירות את פעולת העיכול במהירות ומטפל הומאופתיה ותיק ומיומן ידע כיצד להתאים אותן למטופל על בסיס תשאול והבנת התסמינים מהם הוא סובל.

סיפורה של תמר

תמר בת ה-32 סבלה מקוליטיס (מעי רגיז) במשך 8 שנים. ניסיונותיה לטפל בבעיה באמצעות תרופות לא צלחו ובכל פעם התופעות חזרו. תמר חשה חוסר נוחות בבטן, לפעמים לא הרגישה צורך ללכת לשירותים במשך ימים שלמים ולפעמים חשה התקפים שגרמו לה לרוץ לשירותים.

השלשולים התכופים מנעו ממנה לצאת מהבית משום שהיא חשה צורך להיות צמודה לשירותים ולמקלחת שבביתה.

דווקא כשתמר טסה לחו"ל, היא חשה טוב יותר. במהלך טיול בברזיל למשל, היא חשה מצוין. אך עם החזרה לארץ שבו התסמינים – תחושה לא נעימה, חוסר נוחות בבטן, נפיחות קשה במידה שחלפו יומיים ללא יציאה וכאב עמום בקיבה – ממש כמו צביטה מתמשכת. בזמן המחזור השלשולים החריפו. 

כשתמר שכבה על הבטן, הכאב פחת מעט, גם לחיצות על הקיבה סייעו לתחושתה או הנחת בקבוק חם.

תמר פנתה ליעוץ הומאופתי כשאר היא מיואשת וסובלת, לאחר שבירור והתאמת תרופה הומאופתית, מצבה השתפר בצורה משמעותית – היציאות היו רגילות, לא היו מתח ותכיפות והיא הייתה הרבה יותר רגועה מבחינה נפשית ופיזית. מאז תחילת הטיפול חלפו 3 שנים והשיפור נמשך.

בדומה למקרה לתמר, גם אם אתם סובלים מעצירות אל לכם להתייאש. הומאופתיה מוכיחה את עצמה בטיפול במגוון בעיות שונות. 

>קראו גם על טיפול טבעי במיגרנות https://www.ytagori.com/common-treatment/prod-migrane

כתוב/כתבי תגובה