בדיקת נכס לפני רכישה – המדריך המלא

רכישת נכס כרוכה בהשקעה כספית גדולה. מעבר לכך היא נועדה, במקרים רבים, למגורים או לשהייה של אנשים, ולכן, מן הראוי שהנכס ייבדק היטב. בבדיקה כזאת יכולים להשתתף מומחים שונים ביניהם עורכי דין, מומחים  לבדק בית, וכמובן, אדריכלים מנוסים. האחרונים נדרשים במיוחד כאשר הבית אמור לעבור תהליכי שיפוצים ו/או בנייה מחדש. להמשך קריאה בנושא בדיקת נכס לפני קנייה

להלן נושאים לבדיקה

  1. בדיקת פרטי  הנכס – דהיינו: הרישום והבעלות. בדיקות אלו ניתן לעשות במקום בו הנכס רשום: בטאבו, בחברה המשכנת או במנהל מקרקעי ישראל. הפרטים במסמכים מספקים מידע מפורט הכולל כתובת, שטח הדירה, עיקולים ומשכונים עליה ופרטים חיוניים אחרים שחייבים להכירם. 
  2. בדיקות ברשות המקומית –  נועדו לוודא שאין חריגות בניה, צווי הריסה ובעיות מעין אלה. ברגע שהנכס נקי ניתן לקבל אישור להמשך המשא ומתן לרכישה.
  3. בדיקה לליקויי בניהנעשית במקרים מיוחדים או כאשר יש חשד לליקוים כאלו. יש לפנות לחברת בדק בית מקצועית המתמחה בנושא. עושים זאת במיוחד בעת רכישת נכס יד שנייה, אבל בנסיבות שונות וכאשר רואים ליקויים בעין – גם בעת רכישת נכס חדש. הבדיקה כוללת גם התאמה לתוכנית שלו ובכלל זה המפרט, מידות הנכס והשינויים שנעשו בו.
  4. בדיקה תקציבית – על מנת לוודא כי הכספים לרכישה אכן נמצאים ממקורות שונים.

יתרונות לבדיקה מקדמית

הבדיקות אלו עשויות לגרום להחלטה שלא לרכוש את הנכס. במקרים אחרים להתנות את הרכישה בתיקון הליקויים, או, לחילופין להפחית את המחיר הנדרש. מוטב לגלות בעיות לפני שמתגוררים כי לאחר מכן אורח החיים משתבש ועלויות התיקונים עולה מאוד ביחס לעלותם קודם לכן. מומלץ לקבל ייעוץ ולשכור שירותי אדריכלים ומומחים אחרים היכולים לבצע את הבדיקות ולתת חוות דעת מתאימה על הנכס.  מידע נוסף באתר https://www.lb-arc.co.il/

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה החשיבות של שימוש בציוד אורטופדי כשצריך לעשות שיקום מפציעה?
ציוד אורטופדי הוא חלק חיוני בשיקום מכל פציעה. הוא מספק תמיכה ויציבות לאזור הפגוע, ומאפשר החלמה בטוחה...
קרא עוד »
יונ 05, 2023
למה צריך מדריך חתנים
יש הרבה חתנים היום שסבורים שלא באמת צריך לקבל הדרכה לקראת החתונה. הם לא רואים צורך ולא מבינים מה הדבר...
קרא עוד »
יונ 04, 2023
5 חנויות עם עיצוב ייחודי
גם אתם רוצים לדעת איך כדאי לעצב את החנות שלכם כדי לגרום ללקוחות לחוות את החוויה הנכונה, ולהגדיל את...
קרא עוד »
ינו 31, 2020