טיפול בפטריות ברגליים- המדריך המלא

בתקופת הקיץ והאביב, פטרת כף הרגל הופכת לבעיה נפוצה במיוחד. הפטריות ברגליים באות לידי ביטוי בהופעת אדמומיות, השלת עור נגוע וגירוד מתמשך ומציק בין האצבעות. הפטרת ברגל נוצרת באזורי החיבור בין האצבעות, המצויות בתנאי לחות וחום קבועים, אזור אידאלי להתרבות הפטריות. מבין הפטריות הנפוצות ביותר ניתן למצוא את הדרמוטופיטיים שהן פטריות אשר פוגעות בעור. פטריות אלו שוכנות רק בשכבה היותר חיצוני ברגל אך הן אינן חודרות עמוק יותר. לזיהומים הללו כמעט ואין סימפטומים ולמרות זאת ניתן להרגיש בגירויים שונים כגון: גירוד חזק, אדמומיות, דלקת, אבעבועות ונשל של העור.

לטיפול בפטריות צרו קשר עוד היום עם מדיקל לב פדיקור >>>

מהם הסימפטומים לפטרת כף הרגל?

פטריות בכף הרגל ניתן לזהות בקלות ואת סוג הפטרייה ניתן לזהות בבדיקת מעבדה. פטרת כף הרגל מצויה בקטגוריה אשר נקראת גזזת שהיא סוג מחלת עור כאשר פטרת כף הרגל מהווה את אחד מהזיהומים הנפוצים  ביותר ובמיוחד בחודשים החמים של הקיץ. הסימפטומים לפטרייה בכף הרגל הם בעיקר: גרד, פריחה, אדמומיות. לעיתים יגרם גם נשל קל בעור ולעיתים עלול להיווצר מהפטרת המדוברת גם זיהום בקטריאלי. הזיהום המדובר עלול להיווצר בעיקר אצל מבוגרים או אצל אנשים שסובלים מזרימת דם לא תקינה ברגליים.

 כיצד מתמודדים עם פטריות ברגליים?

מניעת פטריות בכף הרגליים היא לא משימה פשוטה ובעיקר אם מבקרים באופן תדיר במקומות כמו: מלתחות, מקלחות, בריכות שחייה ובכל מקום שבו הולכים יחפים ובאים במגע עם הפטרייה. ניתן להימנע מזיהום זה תוך הקפדה על היגיינה טובה לכף הרגל, רחיצה יומית של הרגליים עם מים וסבון, ייבוש קפדני של הרגל ובין האצבעות והחלפת גרביים קבועה וזאת בכדי להפחית את הלחות ולמנוע את הזיהום של הפטרייה. 

כמו כן, ניתן להשתמש כיום בתכשירים שונים הרלוונטיים עבור טיפול בפטריות ברגליים. תכשירים אלה אינם תמיד יוצרים מגע עם הפטרייה בשכבות הקשות והעמוקות ועל כן, לעיתים ידרשו תרופות מקומיות וכן תרופות לבליעה. ניתן להיעזר גם בפדיקור רפואי שיכול להיות יעיל מאוד לצורך טיפול בפטריות רגליים וזאת כאשר בוחרים באיש המקצוע הטוב ביותר בתחום.