נהיגה ללא רישיון נהיגה

נהיגה ללא רישיון נהיגה היא בעיה שכולנו צריכים להתמודד איתה. אבל, אולי, לא כולם מודעים לסכנות הכרוכות בנהיגה ללא רישיון נהיגה. אי הבנת הכללים והתקנות עלול לגרום לתוצאות חמורות. כמו קנסות, אובדן זכויות נהיגה, מאסר ואפילו תאונה שעלולה להסתיים בנכות או מוות.

נהיגה ללא רישיון נהיגה היא עבירה מסוכנת ביותר. זוהי אחת הסיבות הנפוצות לתאונות דרכים. בישראל נהיגה ללא רישיון אינה חוקית ומי שנתפס נוהג ללא רישיון נהיגה צפוי לעונש כבד על פי החוק. לצערנו בשנים האחרונות חלה עליה בכמות האנשים שנוהגים ללא רישיון נהיגה גם בקרב בני נוער.

נהיגה ללא רישיון היא עבירה חמורה ועלולה להוביל לקנסות חמורים ולמאסר. עם זאת, ניתן להפחית את העונשים אם תיתפס נוהג ללא רישיון. אם בכל זאת נתפסתם נוהגים ללא רישיון נהיגה מומלץ שתתייעצו עם עורך דין מומחה לדיני תעבורה שבקיא ברזי החוק.

מה העונש הצפוי לנהיגה ללא רישיון נהיגה?

במידה ונתפסתם נוהגים ללא רישיון נהיגה, העונש הצפוי לכם על כך תלוי בזמן בו נתפסתם לבין פקיעת הרישיון שלכם ומשתנים נוספים כגון גיל, ותק ועוד.

נהג שנתפס נוהג ללא רישיון נהיגה וחלפו כשישה חודשים מיום פקיעת הרישיון – ייאלץ לשלם קנס בגובה של 250 ש”ח + נקודות רישוי.

נהג שנתפס נוהג ללא רישיון נהיגה וחלפו יותר משישה חודשים מיום פקיעת הרישיון – ייאלץ לשלם קנס בגובה של 750 ש”ח + נקודות רישוי.

נהג שנתפס נוהג ללא רישיון נהיגה וחלפו יותר משנתיים מיום פקיעת הרישיון – יקבל הזמנה לבוא להישפט בבית משפט.

בכל מקרה בו נתפסתם נוהגים ללא רישיון נהיגה מומלץ שתתייעצו עם עו"ד תעבורה על מנת להמתיק את רוע הגזירה. ולקבל בחזרה את רישיון הנהיגה.