תאורה לפינת אוכל

איך בוחרים תאורה לפינת אוכל?

פינת האוכל בבית מסונפת ברוב המקרים אל המטבח. הוא חלק מחלל המטבח ויש בו רהיטים שנועדו לצורך ישיבה וארוחה. על פי רוב הוא יכלול שולחן אוכל או דלפק וכמובן גם כיסאות אוכל.

פינת האוכל בבית מהווה מוקד מרכזי בבית והיא משמשת את כל בני הבית במשך כמה וכמה פעמים ביום.

כל מי נכנס הביתה פונה באופן אוטומטי אל המטבח. הוא מוזג כוס שתייה, נוטל לעצמו דבר מאכל כלשהו ויושב לנוח ולהירגע בפינת האוכל. למעשה מהבוקר עד הערב אנחנו מוצאים את עצמו שוב ושוב בחדר האוכל. אם זה כוס הקפה של שחרית, הארוחות הנערכות בפינת האוכל והמפגשים המשפחתיים הנערכים סביב שולחן האוכל.

ברור אם כן כי יש להשקיע בארגון נכון של פינת האוכל על מנת שהוא יהיה נעים, מוזמן ומואר באור הנכון כפי שדאגתם להציב מנורות עומדות לסלון מואר ונעים.

בוחרים את התאורה לפינת האוכל

פינת האוכל אמורה להיות מוארת בצורה נעימה ונוחה לעין באמצעות צמודי קיר למשל. חשוב לשים דגש כי התאורה ממוקמת באזורים הנכונים על מנת שתהיה ממנה את מלוא התועלת.

תאורה מעל השולחן

ברור כי יש למקם תאורה באזור שולחן הואכל. אך חשוב לשים לב כי התאורה לא תהיה עוצמתית מידי עד כדי שהיא תדקור ותפריע לעין. תאורה מידי חזקה היא תאורה שיוצרת תחושה של אי נוחות ולא תמיד ידעו בני הבית לשים את האצבע על הסיבה לאי הנוחות שהם חשים כאשר הם יושבים במטבח.

תאורה באזור הישיבה

אם פינת האוכל היא פינה גדולה, אי אפשר להסתפק בגוף תאורה מרכזי אחד. חשוב למקם את גופי התאורה בצורה נעימה ונוחה על מנת שהאזור כולו יהיה נעים ומואר בצורה שווה.

חשוב לשים דגש על תאורה שתהיה רכה ונעימה מצד אחד אך לא עמומה מידי. כי אור עמום מידי הוא אור שעשוי ליצור תחושה של קדרות ושל חוסר נוחות.

אז שימו לב לכל הנתונים כאשר אתם באים לבחור את גופי התאורה לחדר האוכל ובמקרה הצורך תמיד תוכלו לפנות ולהיוועץ באנשי המקצוע.

אז בחרו בחכמה ופינת האוכל שלכם תהיה מוארת במידה הנכונה והמדויקת.