סיפורים לפני השינה

סיפורים לפני השינה הם דרך מצוינת ליידע את הילדים שהם אהובים ודואגים להם. זו הזדמנות להורים ליצור קשר עם ילדיהם ולהודיע להם שהם לא לבד בעולם.

יש הרבה מחקרים שמראה כיצד סיפורים לפני השינה יכולים לעזור לילדים לישון טוב יותר ולשפר את בריאותם הנפשית.

מכיוון שניתן להתאים את הסיפורים הללו לכל ילד, ישנה גם הזדמנות להורים לחלוק את זיכרונות הילדות שלהם עם ילדיהם.

בואו נסתכל מקרוב כיצד הילד שלכם יכול להפיק תועלת מסיפורים לפני השינה.

זה מעשיר את התפתחות השפה שלהם ברמות רבות.

נתחיל עם היתרון הברור ביותר: כישורי שפה טובים יותר עבור הקטנים שלך. מהבנת הנקרא ועד מיומנויות הקשבה ואוריינות כללית, קריאה משותפת יכולה ללמד ילדים המון מיומנויות חדשות. אבל רק בגלל שילדכם מתחיל לפתח את היכולת לקרוא בעצמו, זה לא אומר שאתם חייבים להפסיק לקרוא ביחד. כל עוד זו תמשיך להיות חוויה מהנה ומלמדת עבורם, המשיכו כך!

זה מגביר את הדמיון וההערכה שלהם לסיפורים.

מחקר אחד מצא שכאשר הקריאו בקול רם סיפורי ילדים לילדים בגיל הרך, הופעלו אזורי המוח שלהם המטפלים בדימויים נפשיים ובהבנה נרטיבית. זה אומר שהדמיונות הקטנים שלהם עבדו קשה כשהם יצרו הבנה משלהם לגבי הסיפור שהם נקראים. זה היופי בקריאה לעומת צפייה בטלוויזיה או בסרטים – הילדים צריכים להשתמש בדמיון שלהם ולכן לזכות בהערכה טובה יותר לסיפור מעוצב היטב.

זה בונה את אוצר המילים שלהם כדי שיוכלו לדבר היטב.

בכנות, מי לא היה רוצה שהפעוט שלו יפיל כלאחר יד מילה כמו "הוריש" בשיחה לשולחן מלא בחותנים המומים? בסדר, אנחנו לא יכולים להבטיח את המצב הזה, אבל מחקר בבית החולים רוד איילנד מצא שלתינוקות שנקראו בקביעות יש אוצר מילים גדול יותר מאשר לתינוקות שלא, כלומר הם הבינו יותר מילים. וברגע שהם מורידים את המילים האלה, כולנו יודעים שאין למנוע מהילדים לחזור על המילים האהובות החדשות שלהם שוב ושוב.