למה חשוב לבצע שיקום ואיטום בטון?

למה חשוב לבצע שיקום ואיטום בטון?

בכל סוג של מבנה ובמיוחד במבנים ישנים, קיים בלאי ואף שחיקה, ניתן לאבחן סדקים, בעיית קורוזיה ובעיות נוספות, כל אלה מצביעים על כך שיש לבצע שיקום ואיטום בטון. והיה והנושא לא יטופל בזמן, המצב יחמיר ואף קיימת סכנה בטיחותית למי שמתגורר במבנה.

מידע על בטון

אחד מחומרי הגלם החזקים והעמידים ביותר הוא בטון. רוב המבנים בארץ בנויים מחומר גלם זה. אולם גם אם מדובר בבטון שהוא חזק מאוד, הוא עלול להיות חשוף למגוון מפגעים, למשל: רעידות אדמה, שיטפונות, אקלים הנחשב לקיצוני גם הוא משפיע על הבטון, וכמובן שעם השנים מגיע גם הבלאי.

חשיבות איטום ושיקום בטון

לכן כה חשוב לבצע שיקום ואיטום בטון, פעולות אלה ימנעו נזקים לתשתיות, ובנוסף הן תורמות רבות לחוזק הבטון. אולם זה לא הכל, והיה ולא מטפלים בבעיה בזמן, תיתכן רטיבות בקירות הפנימיים של המבנה, נזילות, היווצרות של עובש המזיק לבריאות עד לכדי כך שיציבותו של המבנה תימצא בסכנה, וכאן כבר מדובר בנושא בטיחותי.

מה יש לעשות עוד טרם האיטום?

ביצוע שיקום ואיטום בטון הינו הליך מורכב, עוד טרם מתחילים לעבוד יש לאפיין את תהליך השיקום הנדרש, על פי התנאים בשטח. בלא מעט פעמים ניתן למצוא ליקויים בבטון, אמנם הם שטחיים, ובמקרים הללו ביצוע שיקום ואיטום בטון יהיה קל יותר.

מה עושים במצבים חמורים?

לעתים כאשר המצב הוא חמור יותר, למשל אם מופיעה קורוזיה והברזלים שנמצאים בתוך הבטון מחלידים ונשחקים, יש להחליפם או לעשות שימוש בחומר מילוי. כאן כבר מדובר בעבודה שהינה מורכבת יותר, היא חייבת להתבצע ע"י איש מקצוע בעל ניסיון וידע, וגם מהנדס בניין נכנס לתמונה, עליו לכתוב מפרט מדויק. מידע נוסף באתר https://bitumany.co.il/

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השכרת וילות למסיבת רווקים
הפתרון המושלם עבור מסיבת רווקים היא השכרת אחת מהוילות המדהימות ביופיין, אשר אפשר לחגוג בהן מסיבה...
קרא עוד »
אפר 04, 2021
תחביבים למבוגרים  – לא רק לצעירים
תחביבים הם לא רק דבר של ילדים ונוער. למבוגרים יש את היכולת לחיות את החיים במלואם, לגלות עניין ותשומת...
קרא עוד »
יול 08, 2023
דוד בן הרוש – האיש שתמיד נמצא שם
יש אנשים שיודעים בדיוק איך לעשות את העבודה, הם, יודעים איך להתנהל, הם יודעים איך לסדר את הדברים, איך...
קרא עוד »
מאי 08, 2020