מי פיתח את הטכנולוגיה הסולארית?

הטכנולוגיה הסולארית עברה ועוברת כל הזמן שינויים והתקדמות. עד לפני מספר שנים הטכנולוגיה הזו הייתה חבויה אי שם. אנשים לא ידעו איך להפיק ממנה תועלת למטרת ייצור חשמל סולארי, העלות הייתה יקרה ובסופו של יום זה לא השתלם.

היום, הפיתוחים אפשרו טכנולוגיה משתלמת יעילה וחסכונית. אמנם הדרך עוד ארוכה כדי באמת לנצל את מה שיש לשמש להציע מבחינת אנרגיה, אבל כיום אפשר לומר שהאנרגיה שווה את מחיר ההשקעה הראשוני.

אז מי פיתח את הטכנולוגיה הסולארית? המשיכו לקרוא כדי לגלות.

מי המציא את הטכנולוגיה הסולארית?

קשה להצביע על האדם היחיד הראשון שעשה את המהפך בתחום. האנרגיה הסולארית הייתה קיימת שנים, אך כאבן שאין לה הופכין. המדע ידע מזמן שהשמש מספקת אנרגיה דמיונית כמעט לכדור הארץ, בדיוק כמו כח החשמל של הברק, אבל כמו בהרבה מקרים כשצריך לתרגם את זה לעשייה תכליתית הדברים משתבשים.

אחד החלוצים בארץ בתחום הוא דוקטור צבי תבור שפיתח מכשיר שהופך את האנרגיה הסולארית לחום. דודי השמש המוכרים כיום, הם כנראה הרבה בזכותו. הוא זכה בפרסים רבים על ההמצאה הזו ושמו הוכר בהרחבה בעולם הבין לאומי בזכות המצאה זו.

איך זה עובד? השמש מכה על הלוחות ואלו מתחממים ומעבירים את החום לדוד וככה הם מחממים את המים הקרים שנכנסים מהצינור לדוד, ראו לדוגמה מערכות סולאריות ביתיות.

לאחר מכן במשך השנים קמו חברות סטארט אפ רבות בישראל ובעולם שניסו להפוך את האנרגיה הסולארית למיזם משתלם, חלקם נפלו בגלל שהרעיון שלהם לא היה רווחי ולא פרקטי וחלק מחזיקים מעמד עד היום.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רכישת עוקבים לאינסטגרם
לרשתות החברתיות יש תפקיד חשוב ובזכותן אנחנו יכולים לשמור על קשרים חברתיים וגם ליצור ולתחזק קשרים...
קרא עוד »
אוק 04, 2022
קלארקס – מותג הנעליים מגיע לישראל
מותג הנעליים הבריטי קלארקס נחשב למוביל ונחשק ברמה עולמית בין היתר עקב כך שהנעליים שמיוצרות על שמו הן...
קרא עוד »
מרץ 06, 2022
סרטים מומלצים בנטפליקס
נטפליקס הוא שירות הסטרימינג הפופולרי ביותר בעולם. יש בו ספרייה ענקית של סרטים ותוכניות...
קרא עוד »
אוג 14, 2022