מה ההבדל בין ספק לבין תשתית לאינטרנט?

רוב האנשים חושבים על האינטרנט כשירות מקוון המאפשר להם לגשת למידע או לתקשר עם אנשים אחרים. אבל יש בזה הרבה יותר מזה. האינטרנט הוא מערכת מורכבת מאוד הנבנית לאורך זמן ובעלת אופי ומאפיינים משלה. אין לראות בו ישות אחת אלא כרשת של רשתות מחוברות זו לזו, כל אחת עם מאפיינים ותכונות משלה. כידוע, האינטרנט הוא רשת עולמית של מחשבים, שרתים ורשתות המאפשרת לאנשים לשתף מידע ברחבי העולם. זה חלק מהותי מחיי היומיום שלנו.

תשתית לאינטרנט היא כמו ספק של הנתונים, המספק שירותים כמו גישה למידע, תקשורת ושיתוף בצורה יעילה. הספקים אינם מסוגלים לספק שירותים איכותיים בכל זמן או מקום כי אין להם תשתית אינטרנט אמינה משלהם בעצמם. לעומת זאת, תשתית אינטרנט יכולה להיחשב כספקית של שירותים הניתנים על ידי ספקים רבים בבת אחת, במיקומים שונים ובכל זמן ומקום. ספקים אלו יכולים להיחשב כספקים של תשתיות IT בעולמנו כיום ולכן אנו קוראים להם "תשתית אינטרנט". סוג זה של תשתיות זמינות בכל מקום בעולם. 

מה ההבדל ביניהם? 

ההבדל בין ספקים לספקי תשתית הוא שספקים אחראים לתחזוקת המערכות שלהם ולמתן שירותים ללקוחות בעוד שלספקי התשתית אין כל אחריות על תחזוקת המערכות שלהם או מתן שירותים ללקוחות. ספקי תשתית יכולים להיות עסקים או ארגונים ללא מטרות רווח.

מכשיר המספק גישה לאינטרנט הוא ספק אינטרנט. חיבור בין שני מכשירים באותה רשת, כגון מחשב ומדפסת, נקראים תשתית אינטרנט. רשת של מחשבים ושרתים המוגדרים לספק גישה לאינטרנט נקראת אינטרנט. 

ספק הוא אדם המציע שירותים למשתמשים. רשת היא אוסף של מחשבים והתקנים אחרים המקושרים יחד כדי לספק את השירותים שמשתמשים צריכים. תשתית מתייחסת למתקנים הפיזיים הדרושים לתפעול האינטרנט על כל מרכיביו. מידע נוסף באתר משתלם לי