מהי אפליקציה היברידית?

אפליקציה היברידית היא אפליקציה חדשנית אשר קיימים בה רכיבים אשר נרשמו בשפה הטבעית של מערכת ההפעלה הספציפית ובנוסף לכך גם רכיבים אשר מבוססים על טכנולוגיות אחרות כמו לדוגמה CSS HTML, WEB ואחרים.

אופן פיתוח האפליקציות ההיברידיות

פיתוח אפליקציות היברידיות נעשה תוך שימוש ב – PhoneGap/Cordova, Xamarin, Unity, React Native Xamarin , Appellatory, וכלים נוספים. קיימים הבדלים משמעותיים בכל אחת מהשיטות הללו עקב מספר הפלגינים, מורכבות הפיתוח ומספר הספריות החיצוניות כך שפיתוחה כולל עבודה מתוחכמת.

היתרונות של האפליקציה ההיברידית

השימוש באפליקציות היברידיות יצר יתרונות רבים והחשוב בהם הוא האפשרות ליצור שימוש בקוד מקור יחיד לכל אחת מהפלטפורמות. עקב כך מהלך הפיתוח הוא מהיר יותר ועלותו מתוך כלל הפרויקט היא זולה יותר. גם לאחר שלב הפיתוח, קיימת הוזלה משמעותית של תחזוקת המערכת לעומת מערכות אחרות לאורך זמן. 

בעת פיתוח אפליקציות היברידיות מבצעים שימוש רב בטכנולוגיית ה-WEB ובנוסף לכך בספריות חיצוניות, אשר בהן מפתחים מרכיבי UI באופן מהיר וקל מאד לביצוע.

החסרונות של האפליקציה ההיברידית

הביצועים של רכיב ה WebView שהוא בדרך כלל בעל זיכרון קטן יחסית יוצרים מצב בו גם הביצועים שלו אינם נרחבים. גם  רכיבים המיועדים לעיצוב גרפי מתוכננים באופן רחב היקף וצורכים חלק ניכר מתוך נפח הזיכרון הקיים. עקב כך כאשר כמות רכיבי ה ui היא גדולה , או שתוכנתה פעילות רבה בתוך המערכת, קיימת תחושה חלקה באפליקציות הטבעיות. 

בחירת אפליקציה היברידית 

אפשרויות הפיתוח תוך שימוש באפליקציה היברידית לצורך מסוים של כל אפליקציה ספציפית היא מכוונת למטרה. מביאים בחשבון את קהל היעד, התחרותיות, שימוש חוזר של המשתמשים במידע ופרטים נוספים אשר מכריעים כי הפיתוח הנכון ביותר יהיה באמצעות אפליקציה היברידית. באופציה זו מתבצע גם שימוש נרחב בסוגי אנימציות אשר מתאימה מאד לביצוע באמצעות הטכנולוגיה ההיברידית.

השימוש באפליקציות ההיברידיות תופס בשנים האחרונות מקום נרחב מאד מתוך כלל פיתוחי האפליקציות החדשות לאור היתרונות הרבים שלה והאפשרויות להטמעתן בהצלחה גדולה, לשימוש במכשירים הסלולריים תוך התאמה הן למכשירי האייפון והן למכשירי האנדרואיד, ראו דוגמא כאן.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בחינת היתרונות הנסתרים של תכשיטים מותאמים אישית
תכשיטים מותאמים אישית, המוכרים לעתים קרובות בשל המשיכה האסתטית וההתאמה האישית שלהם, טומנים בחובם...
קרא עוד »
ינו 18, 2024
יין ושוקולד: חשיפת הסודות שאף אחד לא מדבר עליהם
יין ושוקולד - זיווג שזוכה לשבחים לעתים קרובות בשל הפיתוי הדקדנטי שלו אך עטוף באותה מידה במורכבות...
קרא עוד »
אוק 05, 2023
מייבש כביסה – כל מה שצריך לדעת במעמד הרכישה
מייבש הכביסה הוא מכשיר המשמש לייבוש בגדים. הם משמשים בדרך כלל במכבסות, בתים ובמסגרות מסחריות אחרות....
קרא עוד »
ינו 15, 2023