מה הסיכויים שתחטפי וסטיבוליטיס בהיריון

דלקת מבוא העריה מתאפיינת בכאבים ותחושת צריבה כאשר מנסים ליצור חדירה וכניסה לנרתיק. ממה זה נוצר, מה הסיכונים ומה אפשר לעשות עם זה במהלך היריון. 

מה קורה שם ולמה זה כל כך כואב

דלקת מבוא העריה או בשמה הלועזי, וסטיבוליטיס, היא למעשה הצטברות רגישות של קצות העצבים. לא מדובר בדלקת או זיהום אלא בכאב מקומי המורגש בעיקר בעת ולאחר חדירה בקיום יחסי מין או החדרת עצמים כמו טמפון ויברטור. 

נשים רבות מקבלות אבחנות שגויות למצבן הן בשל מבוכה שלהן להיבדק, להסביר מה בדיוק כואב והן בשל חוסר מקצועיות של רופא באבחון. בעבר נהגו לאפיין וסטיבוליטיס כמחלה נפשית ממנה סובלות הנשים ולכן מי שסובלת מכאבים המרגישים לכך כמו וסטיבוליטיס חשוב לפנות לרופא גינקולוג מומחה שיאבחן כראוי וייתן טיפול בהתאם. 

ממה זה קורה ומה הטיפול

וסטיבוליטיס יכול להיות תוצאה של פטריות או דלקות חוזרות באברי המין, שינויים הורמונליים, תרופות שונות כמו גלולות למניעת היריון. הטיפול המומלץ לוסטיבוליטיס יתמקד בניסיון למצוא את הסיבות ליובש או השינוי בנרתיק וישלב המלצה על צמצום שימוש במגבונים, ביגוד סינתטי ושטיפות לצד שימוש במשככי כאבים ותכשירים היוצרים אלחוש מקומי עד למצב בו תירגע התחושה. במצבים חריגים יומלץ על ניתוח להסרת רקמה מהנרתיק להקלת התחושה. 

מה הקשר להיריון?

לאור הסיבות הגורמות לוסטיבוליטיס, אפשר להבין מה הסיכויים שתחטפי וסטיבוליטיס בהיריון. חשוב להבין כי טיפול בוסטיבוליטיס בזמן היריון הוא קשה מאוד ולכן אם את סובלת מוסטיבוליטיס חשוב לטפל בכך לפני ההיריון. נשים רבות הסובלות מוסטיבוליטיס מתקשות להיכנס להיריון בשל הכאבים בקיום יחסי מין ולאחר מכן גם במהלך ההיריון, הבדיקות הוגניליות והלידה עצמה גורמות להן לכאבים רבים. 

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חנויות מוזיקה
המבוא למדור על חנויות מוזיקה אמור לספק רקע על תעשיית המוזיקה. כמו כן, אפשר לתאר את ההיסטוריה של איך...
קרא עוד »
ספט 07, 2022
איך תורמות מדבקות קיר לגני בנות?
מדבקות קיר הפכו פופולריות יותר ויותר בשנים האחרונות, וגני ילדים רבים אימצו אותן כדרך מרגשת להאיר את...
קרא עוד »
מאי 07, 2023
טיפים לבחירת עגילים לילדים / ילדות
עגילים – הגיע הזמן לענוד לילד עגילים. כן, זה התכשיט שיש לו נוכחות כה משמעותית, והוא תורם המון לפנים...
קרא עוד »
מרץ 28, 2020