אילו חיסונים לגורים הם בגדר חובה?

אילו חיסונים לגורים הם בגדר חובה?

אם החלטתם להביא גור כלבים קטן לביתכם, אתם בוודאי מאוד מתרגשים מעצם הרעיון. כבר דובר רבות על כך שהכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם. מדובר על חיית מחמד ללא ספק אטרקטיבית, מתוקה ונאמנה וכאשר מדובר על גורי כלבים מדובר אפילו על יותר מכך. אז אם הכלבה האהובה עליכם המליטה גורים והחלטתם לטפל בהם, או אם בא לכם לאמץ גור כלבים קטן, כדאי שתתכוננו בצורה הטובה ביותר לבואו.

חיסונים לגורים

חשוב מאוד לדעת שהשנה הראשונה של גור כלבים היא שנה שבה הוא חייב לקבל טיפולים מונעים שמטרתם היא לחזק אותו מפני סכנות ומחלות. מכיוון שגור קטן הרבה יותר רגיש למחלות וכן מכיוון שהמערכת החיסונית שלו לא מספיק חזקה, חשוב מאוד להעניק לו את כל הטיפולים והחיסונים המומלצים. יש להתחיל לתת חיסונים לגורים החל בגיל 6 עד 8 שבועות. החיסונים שיש לתת לגורים הם: חיסון משושה אשר מורכב מסדרת חיסונים בת שלושה שלבים: הראשון בגיל 6 שבועות, השני בגיל 9 שבועות והשלישי בגיל 14 שבועות. מטרתה של סדרת חיסונים זאת היא לחזק את המערכת החיסונית של הכלב ולהעניק לו הגנה הפרוו וירוס. אחרי השנה הראשונה הכלב יקבל אחת לשנה את החיסון המשושה. חיסון נוסף הוא חיסון נגד כלבת וכן, חשוב מאוד לתת לכלב טיפול נגד תילוע.

מדוע חשוב לעשות לגורי כלבים חיסונים?

כאמור, המערכת החיסונית של גורי הכלבים בראשית חייהם היא עדינה ועל כן, חשוב מאוד לעשות את כל החיסונים הנדרשים עבור גור הכלבים. כמו כן, חשוב מאוד לעשות את כלל החיסונים והטיפולים הנדרשים לגור הכלבים רק אצל וטרינר המומחה בתחום זה ולא אצל כל וטרינר באשר הוא.

כתוב/כתבי תגובה