מה הוא הטרדה טלפונית ואיך להתמודד עם זה?

מה הוא הטרדה טלפונית ואיך להתמודד עם זה?

הטכנולוגיה מאפשרת לאנשים לעשות דברים מאוד לא נעימים, דברים שיכולים לפגוע בנו, בדיוק כפי שהיא יכולה לעזור לנו ולעודד אנשים לבצע מעשים טובים. לצערנו, לא מעט אנשים מנצלים את הטכנולוגיה בשביל לעשות דברים שליליים, בין אם זה כלפי אנשים שהם מכירים ובין אם זה כלפי אלמוניים, מסיבות שונות ומשונות. 

אחד הדברים שאנשים נוטים לעשות ולהיעזר לשם כך בטכנולוגיה, הן הטרדות טלפוניות, קראו בהרחבה בלינק. הרעיון הוא פשוט, מתקשרים לאנשים ומטרידים אותם וזאת בשביל להשיג מטרה מסוימת. לעיתים המטרה היא להוציא כסף, לעיתים המטרה היא לאיים ולהרתיע, יש מקרים שההטרדה כשלעצמה אין לה מטרה, היא פשוט מתבצעת כי זה העניין. 

לצערנו הרב, היום אפשר להשתמש בטכנולוגיה בצורות שונות בשביל להטריד אנשים. זה לא רק העניין שאפשר להתקשר למישהו ולהטריד אותו, אלא זה מעבר לכך, אפשר לעוות את הקול, אפשר להתקשר מטלפון חסום, אפשר לעשות מגוון רחב של דברים בשביל להקטין את היכולת שיהיה ניתן לאתר את מקור השיחה והמתקשר. 

מה אפשר לעשות במקרה כזה

במידה ואתם מוטרדים טלפונית על ידי גורם כזה או אחר, הרי שעליכם לעשות כמה דברים:

ראשית, תנסו להקליט את השיחות, תתעדו אותן, על מנת שיהיה לכם חומר שתוכלו להציג בפני המשטרה או בפני גורמים אחרים, קראו כאן עוד בנושא. 

שנית, רצוי לציין מתי בדיוק נערכו השיחות, באילו שעות, באילו ימים, כמה זמן וכדומה. 

שלישית, מן הסתם, תבדקו מה זה המספר ממנו מתקשרים אליכם. תנסו גם לבדוק מי יכול להטריד אתכם ומאיזו סיבה. מוטב גם לבדוק האם משהו השתנה בסביבה שלכם,  האם מישהו עוקב אחריכם או כל דבר חשוב אחר. 

בכל מקרה, רצוי מאוד לפנות אל המשטרה כמה שיותר מהר. 

כתוב/כתבי תגובה