קרע ברצועה צולבת קידמית

רצועה צולבת קדמית (ACL) היא רצועה חיונית המסייעת לייצב את מפרק הברך. מדובר באחת הפציעות השכיחות ביותר בספורט, שעלולות להוביל לכאבים כרוניים, נכות ואפילו מוות.

הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) מחברת את עצם הירך לשוקה ומסייעת בייצוב מפרק הברך. כאשר הוא נקרע, הוא עלול לגרום לכאב, חוסר יציבות או תחושות נקישות בברך.

קרע ב-ACL יכול להיגרם ממגוון פעילויות כולל:

1) פציעה הקשורה לספורט: קרעים ב-ACL שכיחים בענפי ספורט כגון כדורגל, כדורסל, סקי וכדורגל. 2) תאונות דרכים: תאונות שבהן מעורבים כלי רכב כגון מכוניות או אופנועים עלולות לגרום לקרע ב-ACL. 3) פעילות גופנית: ידוע שפעילויות כמו ריצה וקפיצות גורמות לקרע ב-ACL.

קרעים ברצועה הצולבת הקדמית מטופלים בניתוח או בטיפול לא כירורגי בהתאם לחומרת הפציעה. טיפולים לא ניתוחיים כוללים פיזיותרפיה שניתן להשתמש בה בשילוב עם ניתוח במידת הצורך.

קרע ברצועה הצולבת הקדמית קורה לעתים קרובות כאשר אדם מסתובב על כף הרגל והברך משתרעת רחוק מדי באותו זמן. זה עלול לגרום ל-ACL להישבר או להיקרע.

דרכי טיפול

קרעים ברצועה הצולבת הקדמית מטופלים בדרך כלל במנוחה, קרח, דחיסה והרמה (RICE). הם גם משתמשים בקביים לתמיכה ופיזיותרפיה כדי להחזיר כוח בשרירי הרגליים.

קרעים ברצועה הצולבת הקדמית מדורגים לפי גודלם ומיקומם. ניתן לקבוע את חומרת פציעת ACL לפי דרגתה וכמה זמן לוקח לתסמינים להשתפר, כאשר דרגה I היא הפחות חמורה ודרגה IV היא החמורה ביותר. קרע בדרגה I מאופיין בכאב קל ברגל אחת בלבד במהלך פעילות, בעוד שקרע בדרגה IV מאופיין בכאבים עזים בשתי הרגליים במהלך פעילות.

הטיפול בקרע ב-ACL כולל פיזיותרפיה וניתוח לתיקון הרקמה הקרועה והנחת רקמה חדשה מעל האזור הפגוע כדי לייצב אותה עד להחלמה.צרו קשר עם ד"ר ליאור לבר >>>

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
משניות מסכת אבות
אתם מוצאים את עצמכם מחפשים מתנה יפה ומרגשת? רוצים לשמח מישהו ולהעניק לו משהו שהוא לא יוכל למצוא בכל...
קרא עוד »
מאי 23, 2022
איך להפיק אירוע בסגנון ג'אז?
רוצים להפיק אירוע ייחודי ומרשים במיוחד? לא רוצים להסתפק אך ורק באירוע סטנדרטי וחדגוני הדומה לאירועים...
קרא עוד »
מרץ 04, 2021
מהי כוחלה ולמה היא משמשת?
השימוש בכוחלה מתאים לאיטום ומילוי של מישקים בין אריחים מכל הסוגים. מדובר בחומר שלא מתכווץ ועמיד...
קרא עוד »
יונ 18, 2020