כמה זה באמת בטוח להשתמש בתוספי תזונה?

כמה זה באמת בטוח להשתמש בתוספי תזונה?

תוספי תזונה לנשים בהריון, תוספי תזונה לשיפור העיכול, תוספי תזונה לשיפור הבריאות הכללית, תוספי תזונה לשיפור היכולות הקוגנטיביות: כיום אין מישהו שאין תוסף שיכול להועיל לו במידה זו או אחרת, וכן לשפר את איכות חייו באופן זה או אחר. מחקרים רבים מוכיחים כי תוספי תזונה כמו תוסף התזונה Q10 הועילו פלאים בשיפור איכות חייהם של חולים במחלות כרוניות, וכן במקרים רבים סייעו למניעת מחלות שונות, לעומת מי שלא נטל תוספים מסוג זה או אחר – שהמערכת החיסונית שלו הייתה פחות מחוסנת מפני מחלות כאלו ואחרות.

עם כל זאת, נשאלת השאלה – האם זה אכן בטוח להשתמש בתוספים ולא קיימים סיכונים כלשהם בנטילתם?

הכל במידה

כמו בכל דבר בחיינו – גם בעולם הבריאות והתוספים – כל דבר טוב כשהוא במידה הנכונה. גם מבלי לערוך מחקרים בעניין, ברור לכל בר דעת שנטילת ויטמין מסויים יותר מהכמות המומלצת ליום לאדם עלולה להעמיד אותו במצב סכנה או לפגוע בגופו בדרך זו או אחרת. ויטמינים כמו A לדוגמא, עלולים להיות מסוכנים לגוף כשהם נלקחים בכמויות מופרזות מעבר לנדרש. לכן, מומלץ לבדוק על תווית המוצר את הצריכה המומלצת ליום לאדם או לילד, ולהתנהג לפי הנכתב בה.

עם זאת, ניתן לומר כי ישנו שוני מהותי בין נטילת תוספי תזונה לבין נטית תרופות – שאלו מבוססות על חומרים כימיים, ובגלל השפעותיהן השונות על הגוף, ניתנות רק במרשם רופא. תוספי תזונה לעומת זאת, מתקבלים מרכיבים טבעיים וללא הפעלת מניפולציות כימיות כאלו ואחרות, ובכך נחשבים לבטוחים לשימוש הרבה יותר מכל תרופה שהיא.

הכיוון הבטוח

תוספי התזונה שניתן לרכוש באתר של בית מרקחת אונליין מוכיחים את עצמם כבטוחים גם עם התנועה של עולם הרפואה המערבית היום – שנפתח יותר להשפעות מעולם הרפואה האלטרנטיבי, ובמקרים רבים אף נאלץ להודות שההסתייעות בחוכמת הטבע והגוף עדיפה על התערבויות זרות ופולשניות כדוגמת תרופות שאינן טבעיות ועשויות מחומרים בעלי השפעות לוואי שאינן מיטיבות עם גופנו.

מבחינה זו, תוספי התזונה ממצבים את עצמם כבטוחים לשימוש ומועילים במצבים שונים של מחלו שונות, כמו גם במניעתן של אחרות.

כתוב/כתבי תגובה