סתימה בביוב – כיצד ניתן למנוע זאת?

סתימה בביוב – כיצד ניתן למנוע זאת?

את העולם התת קרקעי הנמצא מתחת לביתכם, הלוא הוא מערכת הביוב על שלל הסתעפויותיה, לא בטוח שתרצו להכיר. את מי הביוב הזורמים בתוכו בוודאי שלא תרצו לפגוש. לכן כשיש סתימה והביוב עולה אליכם הביתה – אתם תעשו הכול בכדי להיפטר מהצרה הזאת. לצורך כך יש ליצור קשר עם חברה המספקת שירותי ביובית ברמת גן, כדי שיפתחו את הסתימה ויחזירו את השגרה למקומה.

בכדי שזה לא יקרה, בוודאי תבקשו לדעת: מהם הדברים הגורמים לסתימות, וכיצד ניתן למנוע אותם? 

חומרים לא מתכלים

אחד מהגורמים השכיחים לסתימות, הוא זריקת חומרים לא מתכלים לתוך מערכת הביוב. מגבונים וכמויות גדולות של נייר טואלט הנזרקים לתוך האסלה. שערות הנושרות בעת הרחצה לרצפת האמבט וזורמות לבור הניקוז, וכן כשמתגלחים בכיור. חולות ולכלוכים קטנים הנגרפים עם המים בעת שאנו שוטפים את הרצפה, בסופו של דבר זורמים לביוב. שאריות מזון קטנים (כמו גרגירי אורז) הנכנסים לחורי הניקוז בכיורים. כל החומרים הללו בסופו של דבר מתאחדים ומתגבשים לגושים מוצקים וגדולים, החוסמים את הזרימה בצנרת הביוב.

כלל חשוב שלא הרבה מכירים! לא מומלץ בכלל לשפוך שמן בכיור. השמן אינו מתערבב במי הביוב אלא צף מעליהם, ועם הזמן הוא יוצר שכבה עבה על הצינורות, ולבסוף גם חוסם אותם. גם לאבנית יש תרומה נכבדה בסתימות הביוב. האבנית נמצאת בעיקר מים בריכוז גבוה, ובפרט במים חמים, לכן מומלץ תמיד להשתמש במסנני אבנית. 

כאשר הביוב עולה, היעזרו בשירותי חברה המתמחה בזה, ראו בלינק הזה. בסיום העבודה, תקבלו מהם את המידע מה גרם לסתימה, כדי שגם תדעו על מה יש להשים דגש, כדי למנוע סתימות נוספות בעתיד.

שורשים

לעיתים שורשים חזקים של צמחים חודרים בצנרת וגורמים לסדיקתה. במקרים אחרים הם מתחילים דרך הפתח העליון הנמצא ברחוב, וממשיכים לאורך קווי הביוב, כשהם ניזונים ממים ומחומרים אורגניים שהביוב משופע בהם. סבך השורשים ממלא את חלל הצינור, וסופח אליו זבל הזורם בביוב, עד שנוצרת סתימה. לצורך כך הזמינו חברה מתמחה בענייני ביוב, שתגדע את השורשים ותמנע את חזרתם שוב. 

כתוב/כתבי תגובה