קניית רשיון של קבלן רשום: למה זה משמש אותנו?

עבודתו של קבלן בניין היא עבודה קשה אשר עבורה נדרש לא מעט ידע וניסיון. כמו בכל נושא ישנם עבודות קטנות יותר וגדולות יותר, כאשר ישנם קבלנים שמתעסקים רק בעבודות קטנות, ויש כאלה שמתעסקים עם כל סוגי העבודות כולל פרויקטים גדולים ומורכבים. כאשר מדובר על קבלן אשר מעוניין לעסוק בעבודות בהיקף גדול הוא חייב קודם כל להוציא רישיון קבלני. את הרישיון מוציא רשם הקבלנים רק עבור קבלנים אשר הוכיחו כי הם מחזיקים בניסיון רב בתחום, ואשר להם הידע המקצועי הדרוש בשביל להיות קבלן בניין. ניתן גם לקבל מידע על קניית רשיון של קבלן רשום באתר של תומר סופר.

רשיון של קבלן רשום – למה זה משמש את הקבלן?

הסיבה שקבלני בניין בוחרים לעשות רישיון קבלני, היא לא רק הרצון לעסוק בעבודות בהיקף גבוה. העובדה שהקבלן רשום בפנקס הקבלנים מאפשרת לו להוכיח ללקוחות כי הידע המקצועי שלו והניסיון היו נתונים לבדיקה על ידי רשויות המדינה, כך שהם יכולים להיות בטוחים שמדובר אכן בקבלן בעל הידע הנדרש בשביל לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. דבר נוסף אשר גורם לקבלים להוציא רישיון קבלני ולהירשם בפנקס הקבלנים היא העובדה כי רק קבלן אשר לו רישיון קבלני יכול להכניס ארצה פועלים מהשטחים שיעבדו עבורו. מדובר בנושא משמעותי מאוד מאחר וענף הבנייה נמצא במצוקה גדולה של כוח אדם וקשה מאוד למצוא פועלים ישראלים.

כיצד מוציאים רשיון של קבלן רשום?

על מנת לקבל רשיון של קבלן רשום על הקבלן להגיש בקשה אל רשם הקבלנים בצירוף מסמכים המעידים על כך שהוא בעל ניסיון וביצע עבודות בתחום, ושיש לו את הידע המקצועי הדרוש על מנת לבצע עבודות בהיקף גדול. בנוסף, עליו להביא תצהיר מעו"ד אשר מאשר כי אכן הקבלן בעל ניסיון בתחום. רשם הקבלנים רשאי לזמן את הקבלן לתחקור, או לזמנו למבחנים שונים לפני רישום קבלן בתחום השיפוצים.