הדברת חולדות

הדברת חולדות – הכיצד?

בעיית המכרסמים היא בעיה של אנשים רבים, החל מבית של משפחה ממוצעת ועד בעלי עסקים, בעיקר בתחום המסעדנות, הנדרשים להתמודד עם הבעיה לעתים קרובות. המכרסמים השונים עשויים לפקוד את הבית לאורך השנה כולה. הם חיים לרוב בתעלות הביוב ויוצאים מהם כשהם צריכים אוכל. על פי הדברה מיכאל ובוריס, הם פעילים לרוב בשעות הלילה כשחשוך ושקט ולכן נדיר יותר להיתקל בהם מאשר מזיקים אחרים הנמצאים בבית. למרות זאת ניתן לזהות אותם בכמה דרכים.

ראשית על ההבדל בין חולדה לעכבר:

מכרסמים יש הרבה אולם אלה שפוקדים את ביתנו לרוב יהיו עכברים וחולדות. על אף ששניהם אינם רצויים בביתנו או בסביבתנו, מפזרים חיידקים ואינם אסתטיים במיוחד החולדה אפילו מסוכנת יותר. הנשיכה שלה עשויה להיות הרסנית במקום והיא גם נחשבת לתוקפנית יותר. היא לרוב תהיה גדולה יותר, צבעה אפור כהה וזנב ארוך במיוחד. אל תבואו במגע גם עם הצואה והשתן של העכברים/החולדות במידה ואתם נתקלים בכאלה. היעזרו בכפפות וכלי עזר להרים ולנקות. לאחר מכן התקשרו במהירות למדביר מנוסה שמבצע הדברת חולדות שיפתור לכם את הבעיה.

איך נזהה את החולדות והמכרסמים בבית?

ובכן אם אתם לא רואים אותם רצים לכם מול העיניים (בכל זאת הם לא קטנים כמו נמלים) אז עדיין ניתן לזהות בכמה דרכים אחרות. למשל על ידי עכבות של רגליים קטנות על הרצפה. דרך נוספת היא באמצעות פיפי ו/או גללי קקי הנראים כמו עיגולים קטנים. אפשרות נוספת היא כמובן לראות חורים בקרטונים או אפילו במוצרי מזון בארונות המטבח. 

הדברת חולדות – איך זה מתבצע?

בתיאום מול מיכאל המדביר תחליטו אם אתם רוצים לרסס או להשאיר פיתיונות רעילים נגד העכברים ולחסלם או אם תרצו להניח מלכודות, לחכות שהם יתפסו והמדביר ישחרר אותם בטבע רחוק מכם.