פרופילים לגבס – מה המתאים לסוגי השיפוץ השונים

היום יותר מתמיד משתמשים במבני גבס ולוחות העשויים מגבס על מנת ליצור תחלופה לחומרי בניה כבדים אחרים. הגבס משמש כחומר בניה יעיל, זול ונוח במיוחד למגוון של פרויקטים. לצורך חיזוק ותמיכת קירות ולוחות הגבס, נדרש להרכיב אותם על גבי התקנים מיוחדים הנקראים פרופילים. פרופילים אלו משמשים כמעגנים ונותני תמיכה והגנה לקירות הגבס מפני תזוזה וחוסר יציבות. תחת הקטגוריה של פרופילים לגבס אפשר למנות גם את הניצבים וגם את המסלולים לגבס והם נבדלים בעובי, באורך ובצורת השימוש שלהם.

התקנת היסודות של הפרופילים העשויים מתכת נעשים בצורה פשוטה למדי עם עיצוב אלמנטרי ביותר. הפרופיל מורכב מרכיבי מתכת אנכיים ואופקיים. על מנת לעצב ולכוונן את הפרופיל הרצוי, יש לבדוק היטב את הסימונים והגדלים הרצויים שלו לפי מידות האורך והעובי.

פרופיל גבס או קירות בטון ואבן?

יש לקחת בחשבון שחומר הגבס שונה בהרבה מאוד מובנים מהתקן בטון או קיר אבן "רגיל" בו משתמשים מרבית הבתים במדינת ישראל. במדינה בה כל כמה שנים יש סבבי רקטות וקסאמים, רבים מעדיפים לשפץ את הבתים שלהם עם קירות בטון וחומות אבן יצוקות, אך יש גם אנשים המעדיפים לבנות ולשפץ עם קירות גבס הנתמכים בפרופילים יציבים ועמידים. הגבס הינה תחלופה ירוקה יותר, זולה וקלה יותר לביצוע. אין ספק ששיפוץ באמצעות פרופילים לגבס כולל עבודה קצרה ונוחה יותר לתפעול.

מה צריך לשים לב בבחירה של פרופילים לגבס?

כאשר אתם רוצים לעשות שיפוץ לבית עם גבס, אין ספק שתצטרכו לרכוש גם משטחים של פרופילים – ניצבים ומסלולים עליהם יותקנו הלוחות והקירות השונים העשויים גבס. בחרו היטב בפרופילים חזקים, עבים ועמידים במיוחד לקירות מרכזיים בבית, ומסלולים מחומרים מתכתיים יצוקים וחזקים על מנת לתת לקירות תמיכה ראויה. למידע אודות תקרות מגשים פח