שיעורים פרטיים לגיטרה – מורה או יוטיוב?

שיעורים פרטיים לגיטרה – מורה או יוטיוב?

לימוד גיטרה הוא אחד התחומים המעניקים שמחה וסיפוק רב לכל אדם ללא קשר לגילו.

ביוטיוב יש אפשרות ללמוד זאת אך ההעדפה היא ללמוד באמצעות מורים לגיטרה באופן פרטי כך שהמורה רואה ושומע את אופן הנגינה, נותן פידבק, מעביר ביקורת מקצועית, מחזק את התלמיד ברגעי משבר ומעודד אותו להצלחה לכל אורך הדרך. 

לימוד גיטרה באמצעות מורה פרטי 

קיימים כמה סגנונות של לימוד גיטרה. במפגש הראשון בין המורה לתלמיד, המורה נחשף ליכולות ולמסוגלות של כל תלמיד בהתאם לידע שצבר ובהתאם לכך הוא מחליט על שיטת הלימוד הנכונה ביותר לתלמיד הספציפי.

כבר בשיעור הראשון המורה מקנה הרגלים נכונים הקשורים לאופן האחיזה של הגיטרה אם בצורה ישרה או אלכסונית, האחיזה של המפרט, האופן בו מופקים הצלילים לנגינת סולו ואופן הנחת האצבע על המיתרים, כדי להפיק את האקורדים המורכבים.

לאורך כל הדרך המורה בוחן את ההתנהלות של התלמיד בכל הנושא הטכני המקצועי כדי שהוא יוכל לנגן באופן הנכון ביותר בטכניקה המתאימה לו ביותר. קיימת חשיבות רבה לנטרל הרגלים רעים אשר השתרשו אצל התלמיד עקב חוסר בידע ולהוביל אותו במקום זאת לתוואי הלמידה והנגינה הנכון.

לימודי הנגינה אינם עניין של מה בכך ודרושה למידה מעמיקה ולאורך זמן עד שהשפה המוסיקלית מתבייתת על התלמיד, קראו בהרחבה. כשהוא שוחה היטב בחומר הוא יכול מנקודה זו לתרגל בעצמו נגינה בכל סוג מוסיקה שהוא מעוניין.

חשיפה לסגנונות מוסיקליים שונים

לימוד הפריטה על גיטרה חושף את התלמיד לסגנונות מוסיקליים שונים אשר חלקם מוכרים לו ומקצתם לא. המטרה היא להכיר אתת הז'אנרים השונים תוך אפשרות לנגן בסגנון זה כך שאפשר יהיה ללוות הרכבים מוסיקליים שונים.

נושא חשוב הנלמד בשיעורים הוא השילוב של הגיטרה עם כלי נגינה נוספים במהלך נגינה משותפת כך שיהיה שילוב איכותי בנגינה היצירתית.

תוך כדי הלמידה מנגנים במקרים רבים המורה והתלמיד כצמד או משלימים זה את זה כדי ליצור הרכב וירטואוזי המחצין את היכולות של כל אחד מהם אשר יוצר יחד שילוב מנצח של תרגול איכותי ומהנה.

כתוב/כתבי תגובה