יום הגיוס בפתח: איך תתכוננו לתחילת המיונים והשיבוצים בצה"ל?

יום הגיוס בפתח: איך תתכוננו לתחילת המיונים והשיבוצים בצה"ל?

תלמידי כיתות י"א ו-י"ב? אנחנו יודעים שאתם בטח חיים את החיים הטובים כרגע, מבלים כמה שאפשר עם חברים במסיבות, מתנדבים בתנועות הנוער השונות, מקפידים על זמן איכות עם המשפחה ודואגים במקסימום מהציונים במבחנים השונים. אבל, בטח גם אתם נזכרים מדי פעם כי יום הגיוס שלכם, הרגע בו תהפכו לחיילים מן המניין בצבא ההגנה לישראל, כבר ממש מעבר לפינה. נכון, לא כדאי להתעסק בכך כל היום וחשוב לזכור כי בצה"ל כבר יכינו אתכם לכל שלב, ובכל זאת, אם אתם רוצים להשתבץ בתפקיד טוב, כדאי לעשות כמה הכנות לקראת המיונים השונים. כך תעשו זאת.

צו ראשון

המפגש הראשון שלכם עם המערכת בו תקלטו כמועמדים לשירות הוא כמובן בצו הראשון. היום ישנן חברות רבות המשווקות מבחנים לצו ראשון וקורסי הכנה, אבל לא חייב להרחיק לכת ברוב המקרים. חשוב להתכונן בכמה מישורים בבית עם זאת. ראשית יש להתכונן לישיבה ארוכה ולמבחן פסיכוטכני לא קל מדי, שנית חשוב להכין את עצמכם לראיון אישי ולשייף את יכולות השיחה וההצגה העצמית שלכם, ולבסוף חשוב להבין עוד בטרם ההתייצבות לאן אתם שואפים פחות או יותר להגיע ולהביע זאת בהזדמנות הזו.

גיבושים ומיונים פיזיים

מי שרוצה להגיע ליחידות קרביות מסוימות כמו הסיירות השונות, יידרש לפעמים לעבור גיבושים פיזיים מפרכים. חשוב מאד להתכונן ולעבוד על הכושר הגופני לפני. בנוסף חשוב לזכור כי אמנם מדובר במבחנים פיזיים, אך הדגש הוא מנטלי הרבה יותר וגם אם הקפדתם על אימונים בחדר כושר בשנה האחרונה, זה לא מבטיח הצלחה בהתמודדות עם האתגרים המנטליים. אפשר בהחלט לשקול הצטרפות לקבוצת כושר קרבי לצורך הכנה.

מבחנים ושאלונים

לאורך כל הדרך תבחנו במיונים ליחידות השונות במבחנים מסוימים, אליהם ברוב המקרים לא תוכלו להתכונן. עדיין חשוב מאד להכין את עצמכם מנטלית לשעות ארוכות של מבחנים ולישיבה רצופה.

בסופו של דבר חשוב לזכור כי מי שרוצה להגיע ליחידה טובה ומאתגרת, חייב להכין את עצמו טוב לכל מבחן בשלבי המיון השונים בדרך.

כתוב/כתבי תגובה