טיפול סיעודי במבוגרים – מה הוא כולל?

טיפול סיעודי במבוגרים – מה הוא כולל?

אדם סיעודי או תשוש נפש מוגדר על ידי הרשויות הרשמיות ככזה כאשר אינו יכול לבצע 3 מתוך 6 פעולות שגרתיות יום יומית שאלו הן:  לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, ניידות. תשוש נפש הוא אדם הסובל ממחלות מוח ניווניות הגורמות לבעיות כמו ירידה בזיכרון או בהתמצאות. הוא לא יכול לדאוג לעצמו ונזקק לעזרה והשגחה צמודים. החולה יכול לסבול מכל התופעות גם יחד. מקובל לתת טיפול סיעודי  בבתי אבות ייעודיים בהם קיים כל המכשור הנדרש והמתקדם, וכן, צוות עובדים הכולל רופאים, אחיות מעשיות, מומחים לפיזיותרפיה, לריפוי בעיסוק, לתזונה ומוסמכים אחרים.

שירותים חיוניים

טיפול סיעודי כולל שירותים בסיסיים להתנהלות המורכבת של המטופלים ביום יום, ובנוסף, טיפולים משלימים המותאמים ספציפית לכל אחד. כל דייר שוהה בחדר פרטי או עם דייר נוסף שותף. בכל חדר קיימת יחידת שירותים ומקלחת והמטפלים מסייעים לכל אחד להתלבש ולהתפשט ולהתרחץ, מלווים אותו לשירותים ומסייעים בביצוע פעולות אחרות. הם יסייעו לו לאכול ולשתות בחדר האוכל וכדומה. בנוסף, דואג המוסד לסדר יום הכולל גם בידור ומשחק, הרצאות וחוגים ועוד.  התוצאה היא קבלת מסגרת תומכת המספקת תחושת ביטחון, שעות בילוי איכותיות, עניין, הפגת בדידות ועוד. לקריאה אודות טיפול סיעודי בבית אבות

יתרונות לבני המשפחהבני המשפחה זוכים לשעות ביקור. הם מרוויחים שקט נפשי ביודעם שיקירם מטופל היטב. בנוסף, יכולים להוציאו אל מחוץ למתחם, אם מצבו מאפשר זאת וכדומה. המוסד תומך רבות במטופל השוהה אצלם ובבני משפחתו ובכך, מקל רבות בכל סיטואציה כולל במורכבת ביותר. ניתן לקבל אצל מומחיו גם הדרכה בנוגע להתנהלות מול משרד הבריאות היכול לסייע כספית בנסיבות שונות ועל פי הקריטריונים המקובלים. מומלץ לקבל שירות מבית אבות בעל מוניטין בתחום.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חן במטבח – הבחירה הטובה ביותר למציאת מתכונים ברשת
אם אנחנו מחפשים היום מתכונים לארוחת בוקר, צהריים או ערב, אזי שכל מה שעלינו לעשות זה להיכנס לאינטרנט....
קרא עוד »
דצמ 27, 2021
מה הופך את נורות הלד לכל כך פופולריות?
בעבר, אנשים נאלצו להשתמש בנורות ליבון לצרכי התאורה שלהם. אבל עם המצאת נורות הלד, אנשים יכולים כעת...
קרא עוד »
יונ 29, 2022
ניהול רכש – באיזה תוכנות כדאי להשתמש?
ככל שהעסק גדול יותר, כך מורכבות הניהול מאתגרת יותר. ככל שיש יותר סחורה, יותר סוכנים ויותר מחלקות, כך...
קרא עוד »
ספט 19, 2021