מה צריך לדעת לפני שבוחרים מערכת הגברה

מה צריך לדעת לפני שבוחרים מערכת הגברה

אחד מהדברים שמאפיינים מאוד אירועים היא מערכת הגברה. יש הרבה אולמות אירועים שמתחזקים מערכת קבועה המובנית בתוך התקרה והקירות של המקום ולעומת זאת יש מערכות הגברה ניידות שהן קלות יותר ומתאימות להפקת אירועים קטנים וכאלה שמתקיימים במקומות מעניינים ולא פורמאליים כגון, בתים פרטיים, פארקים וכדומה.

גם אנשים שעורכים הופעות יחיד כגון סטנדאפיסטים או מרצים, נעזרים בשירותם של מערכות הגברה מסוגים שונים.

איך לבחור מערכת הגברה

לפני שבוחרים מערכת הגברה או סאב מוגבר, בין אם מדובר בקנייה של מערכת הגברה ואפילו כשמדובר בשכירת מערכת, יש להבין לאיזה צורך היא נדרשת ולפי זה לבחור אותה. הרי לא ייתכן שלאירוע גדול כמו חתונה ולהפעלת ילדים בפארק יצטרכו את אותה מערכת הגברה.

קיימים הרבה מאוד סוגים של מערכות הגברה, יש כאלה שמגיעות עם רמקולים בעלי חצובה שניתן להעמיד אותם גבוה ולגרום בכך לפיזור שווה של הסאונד בכל המתחם. וישנן מערכות הגברה קטנות יותר שמגיעות בצורה הדומה למזוודה על גלגלים שהן ניידות יותר ואף נוחות לנשיאה.

היכן משיגים מערכת הגברה?

להלן מס' נקודות חשובות שיש לבדוק לפני רכישת מערכת הגברה:

  • מהו הצורך שלשמו נרכשת המערכת – כידוע, השוק מוצף בהרבה סוגים של מערכות הגברה כאשר כל אחד מתאים לשימוש אחר. לדוגמא; כאשר מעוניינים במערכת הגברה לבית יש לבחור באחת קטנה וקומפקטית ולעומת זאת אם מדובר במערכת לאולם כנסים, היא צריכה להיות גדולה יותר.
  • רכישת מערכת ממותג ידוע – כמו בכל אביזרי הטכנולוגיה קיימים גם במערכות הגברה מותגים שונים. בטרם רכישת מערכת, מומלץ "לעשות גוגל" ולראות איזה מותג הכי מומלץ ולמי יש את הדירוגים הגבוהים ביותר. בדיוק כמו בעולם אביזרי המוזיקה וכלי הנגינה, המותגים המוכרים בדרך כלל גם מציעים מערכות אמינות וטובות לקהל הרוכשים.
  • הרכבה ברורה וקלה – יש הרבה מכשירי חשמל שהם מסובכים להרכבה ובאים עם חוברת עבת כרס של הוראות, מה שיכול לגרום להסתבכות וקושי בעת הרכבת המערכת. לכן כדאי מאוד לרכוש מערכת שאינה מסובכת להרכבה על מנת למנוע עוגמת נפש ובזבוז זמן.
  • מערכת הגברה מקצועית יש לרכוש רק בחנות הגברה ותאורה בעלת מוניטין שאנשי הצוות שלה מבינים במערכות הגברה ויודעים להמליץ לכל לקוח מהי המערכת שהכי מתאימה עבורו.

כתוב/כתבי תגובה