לימוד נגינה בהרכבים – לנגן בלהקה

מי לא חולם להחזיק גיטרה ביד, להופיע על הבמה, ולדפוק סולואים שכל הקהל יושב ומתבונן עליו, מתפעל, מעריץ, מוחא כפיים בלי הפסקה? כל מי שאוהב מוזיקה, כל מי שהמוזיקה זורמת בורידים, חולם על הרגע הזה, מתפלל שיום אחד זה יקרה גם לו. 

על מנת להגיע לרגע הזה צריך כמה דברים

ראשית, צריך ללמוד נגינה. אפשר לעשות את זה לבד, אך לימודי מוסיקה מומלץ ללמוד עם מורה מקצועי, מומלץ ללמוד בשיעורים מאורגנים, מהבסיס עד הסוף. ככה לומדים תווים, ככה לומדים הרמוניות, ככה לומדים את כל מה שצריך. 

שנית, צריך להתאמן הרבה, בבית ובכיתה. אי אפשר להיות נגן טוב אם לא מתאמנים. נגינה זה כמו ספורט, אם רוצים לנגן טוב, חייבים להתאמן כל הזמן. 

שלישית, רצוי מאוד ללמוד בהרכב, לנגן עם אנשים נוספים. כל הנגנים, לא משנה על איזה כלי הם מנגנים, עובדים עם נגנים אחרים, אפילו הנגנים והזמרים הכי גדולים שיש, לא מופיעים לבד על הבמה, לא מנגנים לבד. הם חייבים להקה סביבם. היא מפרה אותם, היא גורמת להם להכיר דברים חדשים, גורמת להם לנגן טוב יותר. חוץ מזה, שכל שיר, כל יצירה, מורכבת מכמה וכמה כלים, אי אפשר לנגן רק על כלי אחד. 

לימודי מוסיקה להרכבים

היום, אפשר ללמוד לא מעט מורים שבוחרים ללמד לא רק את הנגן עצמו, אלא בוחרים בלימוד נגינה בהרכבים. הם פשוט עובדים עם מספר נגנים ביחד ומלמדים אותם, הן כיצד לנגן והן כיצד לעבוד בצורה משותפת, חכמה, נכונה. 

צריך לומר, זה לא פשוט, אנחנו יודעים מלהקות גדולות ומוכרות עד כמה זה קשה לנגן ביחד, הרבה פעמים נכנסים פה שיקולים שונים שאנחנו לא יכולים להניח בצד, גם אם הם לא קשורים למוזיקה. ובכל זאת, עדיף לנגן בהרכב, עדיף לנגן על אנשים, זה הרבה יותר נכון, זה הרבה יותר שמח, זה יוצר תחושה יותר נעימה ובסופו של דבר, זה גם מביא תוצאות. 

תהיו בטוחים שבסוף, כשתעלו על הבמה, תעדיפו שיהיו איתכם נגנים נוספים שיובילו אתכם אל השיא. 

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
כמה מימון ניתן לקחת מהבנק עבור דירה?
אתם מעוניינים לרכוש דירה חדשה או לשפר את הדיור שלכם, לשם כך אתם צריכים סכום כסף גדול, שלא תמיד נמצא...
קרא עוד »
מרץ 08, 2020
מסכה לשיער - המדריך המלא לקבלת שיער בריא ומלא ברק מסכות לשיער הן דרך מצוינת לשמור על שיער בריא, מבריק...
קרא עוד »
אפר 23, 2023
אמיר פרלמן: קורס צ'יקונג – מה לומדים שם
אנחנו חיים בעולם מערבי, לחוץ, מהיר, מלא סטרס, ולא סתם אנחנו עדים בשנים האחרונות לכך שיותר ויותר תורות...
קרא עוד »
אוק 05, 2020