חידוש רישיון לאופנוע ים

בדיוק כמו רישיון נהיגה אשר זקוק לחידוש כל מספר שנים גם את רישיון אופנוע הים שלכם עליכם לחדש אחת לשנתיים. חידוש רישיון לאופנוע ים אינו דורש מכם מאמץ רב והוא כולל רק מספר שלבים פשוטים ביותר כאשר הראשון שבהם הוא כמובן קבלת הבקשה לחידוש הרישיון ותשלום האגרה המתלווה לכך. חשוב מאוד לחדש את הרישיון בדיוק בזמן שנקבע לכך על פי חוק כיוון שאי עמידה בזמנים עלולה להוביל לביטול הרישיון מה שידרוש מכם לעבור תהליך ארוך בכדי להחזיר אותו.

איך להחזיר רישיון שנפסל?

בשונה מחידוש רישיון רכב חידוש רישיון לאופנוע ים דורש מכם דבר אחד עיקרי והוא אחריות. על בעל הרישיון להיות האחראי הבלעדי למקב אחר הרישיון שלו ואחר התוקף בו הוא אמור לפוג. בשונה מרכב הנמצא בשימוש יום יומי ולכן המעקב אחר רישיונו הינו פשוט ונוח אופנוע ים אינו נמצא בשימוש תדיר ולכן פעמים רבות הבעלים עלולים לשכוח מחידוש הרישיון. בנוסף לכך, משרד הרישוי אינו נוטה לשלוח תזכורת לחידוש רישיון כלי שיט ולכן עליכם חלה האחריות הכבדה לדאוג לכך שהחידוש יתבצע בזמן הנכון. אי עמידה בזמנים עלולה להוביל לפסילה של רישיונכם.

במקרים של פסילה יהיה עליכם לשלוח למשרד הרישוי טופס רפואי מעודכן ובמקרים נוספים אף לעשות מבחן תיאוריה מחודש. אין ספק כי מדובר בהליך מעייף ומתיש ולכן חשוב להיות עם יד על הדופק.

תהליך חידוש רישיון

במידה ואתם אכן זוכרים את הזמן המדויק בו פג תוקפו של הרישיון שלכם כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר של משרד הרישוי להכניס את הפרטים האישיים שלכם ושל אופנוע הים שלכם ולשם את אגרת הרישום. רישיון זמני יגיע ישירות אל תיבת הדואר שלכם ולאחר 60 ימים יתקבל גם הרישיון הקבוע. סעו בבטחה.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טרמפולינה לבית – חוויה לכל המשפחה
ישנם לא מעט כלים ואמצעים בעזרתם אנחנו יכולים לעשות כושר גופני במהלך הזמן. אנחנו יכולים להשתמש בלא מעט...
קרא עוד »
נוב 30, 2019
סתימה בביוב – כיצד ניתן למנוע זאת?
את העולם התת קרקעי הנמצא מתחת לביתכם, הלוא הוא מערכת הביוב על שלל הסתעפויותיה, לא בטוח שתרצו להכיר. את...
קרא עוד »
מרץ 17, 2020
מהן ההשלכות של כלא צבאי על המשך השירות הצבאי והחיים האזרחיים?
כלא צבאי, הוא אף פעם לא בשורה טובה לחייל ולמשפחתו. כלא צבאי יכול להשפיע רבות על המשך שירותו הצבאי של...
קרא עוד »
יול 07, 2021