איך חוק המזומן ישפיע על השיקים?

איך חוק המזומן ישפיע על השיקים?

חוק המזומן נכנס לתוקפו. והוא מציג כללים חדשים בכל מה שקשור לשימוש בכסף מזומן. בין היתר אוסר החוק על תשלום במזומן מעל סכום מסוים לבעלי עסקים, וכן על העברת סכומים בסכום קבוע בין אנשים פרטיים. סעיף נוסף בחוק מתייחס לתשלום בהמחאות בנקאיות או שיקים ממותגים. סעיף זה קובע שכאשר מבצעים תשלום בהמחאה בנקאית חובה למלא את שורת המוטב בצ'ק, ואין להשאיר אותו ריק.

השפעה על הצ'קים

חוק המזומן משפיע על השימוש בצ'קים מכמה בחינות.

  • תחליף למזומן – היות ובמקרים מסוימים לא יהיה אפשרי לבצע תשלום במזומן, יהיה על המשלם למצוא אמצעי תשלום חילופי. במקרים רבים ההצעה החילופית תהיה צ'ק. כך שמסתבר שחוק המזומן יגביר את השימוש בצ'קים. כך שלקוחות משלמים שהיו רגילים לשלם עד כה במזומן והם מתכוונים לבחור בתשלום באמצעות המחאות בנקאיות, צריכים להצטייד עם פנקסי צ'קים.
  • מילוי יסודי – אם עד היום היו משלמים רבים משאירים את שורת המוטב ריקה, ומאפשרים למקבל הצ'ק למלא אותה בעצמו. וזאת כדי לאפשר לו במידת הצורך להעביר את הצ'ק לספק או לגורם אחר, הרי כיום אין עוד אפשרות לשלם כך בצ'ק, אלא חובה למלא את הצ'ק כראוי, וזה כולל גם את שורת המוטב.
  • העברת כספים בין אנשים פרטיים – בנוסף לתשלום עבור שירותים לבעלי עסקים, גם העבת כספים בין אנשים פרטיים לא תוכל להמשיך להתבצע בתשלום במזומן בלבד. מה שיחייב אנשים פרטיים להתנהל עם אמצעי תשלום אחרים. יש מספר אפשרויות; העברות בנקאיות, תשלום בצ'קים וכן תשלום באשראי.

להיערך בהתאם

לקראת השינוי הזה חשוב שכל אחד ייערך בהתאם. ואם אתם מתכוננים להתחיל לשלם בהמחאות בנקאיות, מומלץ להתארגן עם פנקסי צ'קים בכמות מספיקה. כמו כן כדאי לדעת שכיום ניתן לעצב את פנקסי הצ'קים ולהוסיף עליהם גם לוגו של העסק שלכם. כך שהצ'קים שאתם מדפיסים באמצעות חברת אופסט קולור יוכלו לשרת את המיתוג ואת הקונספט שלכם, ומלבד לביצוע התשלום בדרך חוקית ונוחה, הצ'ק יניב גם תועלת משמעותית לעסק שלכם. כי צ'ק מעוצב ומותאם הוא צ'ק שמשדר חשיבות ונותן ערך רב לבית העסק.

כתוב/כתבי תגובה