איך לחדש את השיש במטבח?

אחרי שנים של שימוש, צבעו של משטח העבודה, או השיש במטבח, מתחיל לדהות. הוא עשוי להתכסות בכתמים שלא ניתנים להסרה ואף חורים ושריטות נוצרים על פניו מסיבות שונות.

אז נכון – אפשר להחליף לשיש חדש, אבל האופציה הזו לא תמיד רלוונטית והאמת שיש עוד אופציות – לא פחות טובות. אז איך מחדשים שיש במטבח, בלי לקנות שיש חדש?

חידוש שיש עשה זאת בעצמך – האם זה אפשרי?

קיימות אופציות שונות לחידוש שיש מקצועי במטבח, כמו ציפוי סילר שיש למטבח, שעושים רק עם בעל מקצוע. אבל חידוש שיש בעצמכם הוא בהחלט אפשרי – בהתאם למצב של השיש. הנה כמה דוגמאות וחומרי ניקוי מתאימים לביצוע העבודה:

חידוש שיש גרניט, חידוש שיש אבן קיסר, אוניקס וחברון:

כאשר מצב השיש דורש תיקונים קלים, כי המשטח איבד את הברק, הדוגמה דהתה והגוון קצת השתנה, נדרש חידוש שיש קל, בעזרת חומרים מתאימים.

ראשית מנקים את השיש בעזרת פתרונות מתקדמים לניקוי משטחי שיש, כמו אבן הקסם לניקוי כללי מבית סאג – Magic Stone. ניתן בעזרת האבן לשפשף ולהסיר ביעילות כתמי חלודה, שומן, צבע, אבנית  ועוד – ללא פגיעה בתשתית המטופלת.

לאחר מכן מומלץ ליישם על השיש המטופל סילר מתאים, כמו סילר RZ207 במראה טבעי מבית סאג, המיועד לצמצום רמת הספיגה של השיש בעתיד ולשימור המראה הטבעי של המשטח. לקריאה אודות ניקוי אבנית באתר

חידוש שיש במצב מתקדם

כאמור, יש מצבים שונים של שיש המצריכים חידוש או החלפה. 

במצב של הזנחה קצת יותר מתקדמת, השיש מתמלא בכתמי שמן ותבלינים שנספגו ולא נוקו בזמן, לצד דהיה של הגוון המקורי והדוגמה.

גם לצורך זה, רצוי ליישם פתרונות ניקוי מתקדמים מבית סאג כמו אבן הקסם לניקוי כללי – Magic Stone, אם כי את הכתמים הקשים ניתן לשפשף חזק יותר או לזמן רב יותר, עד להסרה מלאה.

לאחר מכן יש ליישם בהקדם האפשרי סילר, להגנה מפני חדירת נוזלים וכתמים חדשים לתוך השיש, אשר גם יעניק לשיש מראה מחודש ומבריק, כמו סילר במראה מבריק – BS805 – מבית סאג.

למידע נוסף https://sagncs.co.il/

חידוש שיש שרוט ומוכתם 

כאשר על משטח השיש מופיעים חורים ושריטות בכמות גדולה, לא מספיק רק לשפשף ולנקות את המשטח. במקרה כזה מומלץ להזמין בעל מקצוע שיכול לבצע עבורכם שיוף להסרת השכבה העליונה של המשטח. כך נחשפת שכבה חלקה של השיש, במראה חדש. את השכבה החשופה יש לאטום בעזרת סילר מתאים.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קורס עזרה ראשונה 22 שעות
אם אתם עוסקים במקצוע שמצריך ידע בהגשת עזרה ראשונה, ניתן ללמוד במסגרת קורס עזרה ראשונה 22 שעות. לאורך...
קרא עוד »
יול 05, 2021
דשא סינטטי למגרשי טניס
בחירת דשא סינטטי המתאים למגרש טניס חיונית להבטחת הביצועים, העמידות והבטיחות של המגרש. ישנם מספר...
קרא עוד »
ספט 07, 2023
דברים שחובה לדעת על איך בוחרים בית אבות להורים שלכם – למי זה מתאים ולמי לא ממש
כמומחה בתחום הטיפול בקשישים, אני רוצה לשתף אתכם ב-5-7 נקודות חשובות בנוגע לבחירת בית אבות מתאים להורים...
קרא עוד »
מאי 19, 2024