חיפוי משיש למקלחת – יתרונות וחסרונות

חיפוי משיש למקלחת – יתרונות וחסרונות

שיש הוא בין חומרי הגלם הפופולאריים לעיצוב הבית. מדובר בחיפוי קירות, חיפוי רצפות, כאשר חומר גלם זה נחשב ליוקרתי במיוחד, בעל מראה אלגנטי, ניתן למצוא אותו בשפע רב של גוונים וטקסטורות שונות. שיש משמש גם לחיפוי מקלחות, כאן נכתוב על חסרונות ויתרונות.

במה שונה שיש למטבח משיש לחיפוי באמבטיה?

כאשר אנו בוחרים לחפות את הרצפות או המטבח בשיש, תמיד יהיה זה עדיף לבחור בשיש האיכותי ביותר, במיוחד במטבח, שכן אנו עובדים שם, לעיתים מניחים סירים חמים על השיש, מטבע הדברים שיש שכזה חייב להיות הכי איכותי ועמיד שיש. 

לעומת זאת, כאשר מדובר בחיפוי שיש למקלחת או חדר האמבט, יש שיבחרו בשיש סינתטי, אנו לא מניחים עליו סירים רותחים, מבחר הגוונים הוא רב, עלותו גם נמוכה יותר. בנוסף, שיש סינתטי עמיד בצורה טובה יותר לכתמים.

חסרונות

אם בחרתם לחפות את המקלחת עם שיש טבעי, מן הסתם המראה שלו שונה משיש סינתטי למשל, הוא הרבה יותר מרשים ואלגנטי, כמובן שגם יקר יותר. אולם יש לנקות אותו מיד לאחר כל רחצה, שכן הוא סופג כל חומר, וכך גם עלולים להצטבר כתמים, מה שעלול לגרום לכך שצבע השיש ישתנה.

היתרון הבולט ביותר

בהמשך למה שכבר נכתב במאמר, לחיפוי ולריצוף שיש יוקרתי וטבעי גם יתרונות רבים שלא ניתן להתעלם מהם. למעט המראה היוקרתי והאלגנטי בחדר המקלחת, הוא מיוצר מלוחות גדולים, ללא מרווחים עם רובה, כפי שקיים באריחי קרמיקה, גם אין מקום להיווצרות לכלוך בין רווחים, שכן הם אינם. המראה המתקבל הוא הומוגני, והסיכוי להצטברות של לכלוך הוא קטן מאוד.

החלטה שלכם

כעת, אחרי שקיבלתם מעט מידע על יתרונות וחסרונות של חיפוי משיש למקלחת, בדקו האם היתרונות עולים על החסרונות.

כתוב/כתבי תגובה