תשושי נפש – סימנים ראשונים שכדאי להכיר

תשושי נפש – סימנים ראשונים שכדאי להכיר

אדם תשוש נפש, הוא אדם חולה הסובל מירידה קוגניטיבית הכוללת בתוכה בעיות זיכרון או בעיות בהתמצאות במרחב, בזמן ובמקום. מצבים אלה עלולים לסכן אדם הנחשב לתשוש נפש. ואלה הם עיקרי הבעיות הקיימות אצל אנשים אלו.

תשושי נפש – סימנים ראשונים שכדאי להכיר |

בן אדם הסובל מירידה קוגניטיבית שכוללת בעיות זיכרון או בעיות בהתמצאות בזמן ובמרחב נחשב ברפואה תשוש נפש. מבחינה תפקודית, אדם זה יכול להיות עצמאי אפילו בצורה מוחלטת לגמרי, ואף ללא בעיות פיזיות מיוחדות כלל.

דוגמה טובה לכך יכולה להתבטא בעובדה שנביא כאן:  קשיש בן 80 שאינו מודע לשעה וליום וגם אינו זוכר את השמות של הקרובים אליו ואף של בני משפחתו, למרות שהוא כן מסוגל לעשות פעולות אחרות פיזיות בעצמו, נחשב לתשוש נפש.

מה הם הסימנים הראשונים הנמצאים אצל אדם תשוש נפש? |

נוכל לראות אצל אדם תשוש נפש את התסמינים שבגללם הוא עונה להגדרה זו.  תסמינים אלו נועדו כדי להמחיש לנו בצורה הטובה ביותר, מתי נדע שאחד מבני המשפחה או אחד מהקרובים לנו, יהיה תחת ההגדרה של תשוש נפש.

תשוש נפש הוא אדם נורמלי לחלוטין מבחינה פיזית ומבחינה חשיבתית. יחד עם זאת, חלה אצלו ירידה קוגניטיבית הכוללת בתוכה בעיות שונות וכלליות כגון בעיות זיכרון מסוימות או בעיות בהתמצאות בזמן, במקום או במרחב.

מהי המסגרת המתאימה לאדם תשוש נפש? |

קבלת ההחלטה על סידור מוסדי עבור אדם מה נחשב לתשושי נפש, מחייבת חיפוש אחר המסגרת המתאימה ביותר לאותו האדם ספציפית. לא כל מוסד טיפולי כזה או אחר, יתאים לכל אדם החולה במחלה זו. לכן, איתור המסגרת המתאימה, תעזור לו רבות לשיקום נכון ובריא.

בשל הקושי הרב בטיפול באנשים אלו בבית, לעיתים קרובות נוצר הצורך באשפוז מוסדי המתאים לצורכיהם. כמו שאמרנו, לא כל מקום מתאים להשכין שם את החולה הנחשב לתשושי נפש ולכן, בדיקה יסודית אחר מוסד ראוי של שירותי סיעוד בירושלים, תעזור רבות לחולה בכדי  לצאת או לפחות לנסות לצאת מהמחלה שבה הוא נמצא.

כתוב/כתבי תגובה