זכאות לקנאביס רפואי

המעמד החוקי של קנאביס רפואי בישראל היה נושא לוויכוח כבר זמן מה. אנשים רבים בישראל מאמינים שהלגליזציה של קנאביס רפואי תוביל ליותר חולים לגשת לתרופה, שידועה כבעלת השפעות חיוביות על כאב ומצבים בריאותיים אחרים.

עם זאת, יש גם המתנגדים ללגליזציה של קנאביס רפואי. הם מאמינים שזה לא בטוח ויוביל לתוצאות לא רצויות רבות. ישנה גם התנגדות חריפה של רופאים שאינם רוצים שהמטופלים שלהם ישתמשו במריחואנה רפואית, כי הם מודאגים מתופעות הלוואי שלה וכן מפוטנציאל ההתמכרות שלה.

ממשלת ישראל אישרה את מכירת הקנאביס הרפואי בישראל ומאפשרת הוצאת רישיון לקנביס רפואי.
זהו צעד חיובי עבור המדינה שכן הוא מאפשר לחולים לקבל גישה לתרופה זו. עם זאת, ישנם רבים שעדיין מאמינים שקנאביס אינו יעיל ויש לאסור על מכירתו בשוק. ניתן לייחס זאת לאמונות שווא של אנשים לגבי קנאביס, מה שגורם להם להאמין שהוא ממכר ומזיק להם.

מהו קנאביס רפואי?

קנאביס רפואי הוא צמח שנמצא בשימוש במשך אלפי שנים בתרבויות רבות ברחבי העולם. בשנים האחרונות, מריחואנה רפואית הפכה לפופולרית יותר כטיפול במחלות שונות. זה הפך לבחירה הראשונה עבור מטופלים רבים המחפשים לטפל בכאב שלהם ובמצבים גופניים אחרים מבלי להיעזר בתרופות שעלולות להזיק לבריאותם.

לאחר הלגליזציה של הקנאביס הרפואי, נוצרה עניין רב בשימוש בו כטיפול במחלות שונות. מספר החולים המשתמשים בקנאביס רפואי גדל במהירות ויש צורך במחקר נוסף כדי לגלות מה עובד הכי טוב.

קנאביס רפואי הוא צמח ששימש במשך מאות שנים לטיפול במחלות שונות כמו דלקת פרקים, אפילפסיה וסרטן. קנאביס רפואי שימש גם לטיפול בכאב. קנאביס זמין באופן נרחב בארה"ב ובקנדה. מדינות רבות כמו ישראל הפכו אותו לחוקי למטרות רפואיות אך לא למטרות פנאי. מטופלים אשר צורכים קנאביס חייבים להחזיק ברשיונות זכאות לקנאביס רפואי ואישורים ממשרד הבריאות