מהי משכנתא מימון ישיר?

כולנו מכירים את הפרסומת הוותיקה של מימון ישיר. אז מה הקשר שלה למשכנתאות, וממתי היא הפכה לקטגוריה בפני עצמה בעולם המשכנתאות? ובכן, מדובר אכן בחברה הוותיקה שכולנו מכירים, אך בסוג זה של משכנתא לא מדובר תמיד בהכרח דוקא במימון ישיר. בלבלנו אתכם עוד יותר? הנה כל ההסבר:

משכנתאות חוץ בנקאיות

עד לאחרונה, האפשרות היחידה שהיתה נתונה לאדם הממוצע ליטול משכנתא היתה דרך הבנקים השונים, אולם רפורמה שנעשתה בתחום שינתה את הכללים בשנים האחרונות, וכעת ישנם עוד גופים פיננסיים המאפשרים מתן אשראי ללקיחת משכנתא. כך בין היתר, אחת החברות המובילות והגדולות בתחום העוסקת בכך היא מימון ישיר, ועל כן שמה בתת-קטגוריה ייחודית זו של משכנתאות. במילים אחרות, ניתן לקרוא לה גם משכנתא חוץ בנקאית תשואות פיננסים, כדי למנוע בלבול.

מהם ההבדלים העקרוניים בין משכנתא מימון ישיר למשכנתא הניתנת על ידי הבנק?

ההבדל הראשון והחשוב ביותר בין שני סוגי המשכנתא, הוא העובדה הפשוטה שלא כל אחד יכול לגשת ולקבל אשראי למשכנתא מהבנק. בכלל זה נמנים אנשים הסובלים ממצבים בריאותיים שונים ומסורבי משכנתא: אנשים שדירוג האשראי שלהם נמוך או שהם נמצאים ברשימה השחורה של הבנקים מסיבות שונות. בדיוק לשם כך נועדו משכנתא מימון ישיר והמשכנתאות החוץ בנקאיות השונות. עם זאת, ישנם הבדלים עקרוניים בין התנאים בשני המקרים, כפי שיורחב מיד.

מהם התנאים במתן אשראי להלוואת משכנתא מימון ישיר?

כמובן שכל עסקת משכנתא נסגרת בסופו של דבר בהתאם ללקוח עצמו, ולכן אין תנאי הלוואה אחת דומים לאחרת. אך על פי רוב, תנאי החזר המשכנתא במימון ישיר יהיו בעלי עמלות שונות, ופריסת החזרים ארוכה יחסית. אין משמעות הדבר שאלה תנאים שאינם טובים, שכן הם בהחלט יכולים להתאים להרבה מאד אנשים, ובכלל – בכל הנוגע למשכנתא חשוב לזכור שלא רק גובה ההחזר הסופי הוא שקובע, אלא התמהיל כולו: הלוקח בחשבון את תזרים המזומנים החודשי שלכם באופן ריאלי, ובונה לכם תכנית שתאפשר לכם לרכוש נכס בסופו של דבר ולהימצא בנקודה טובה בהרבה מכפי שהתחלתם.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יום כיף לתלמידים בסגנון אקסטרימי
לא מעט רכזי שכבה או מורים העוסקים בין היתר בתחום ארגון פעילויות חברתיות,  נדרשים מדי פעם לארגן...
קרא עוד »
ינו 28, 2020
קונה רכבים מושבתים – איך נדע שהגענו לאיש המקצוע הנכון?
המכונית היא מכשיר מכני שמהווה חלק מחיי היום יום שלנו. היא מורכבת מחלקים נעים רבים ולעיתים נאלץ להיפרד...
קרא עוד »
ספט 01, 2022
היכן ניתן לרכוש מזנונים יוקרתיים?
ניתן למצוא מזנונים יוקרתיים במקומות רבים ושונים. חלקם הם מסעדות יוקרה, בתי מלון ואפילו מגורים פרטיים....
קרא עוד »
ינו 31, 2023