כל המידע על השתלת עצם בחניכיים

החניכיים הן החלק המרכזי בפה השומרים על שיניים מתפקדות ובריאות. החניכיים של כל אחד מוכרחות להיות בריאות וחיוניות, בעיקר כדי לשמור את השיניים חזקות ובריאות ולהחזיק אותן במקומן. ישנם מקרים בהם אנשים סובלים מאובדן של עצם בחניכיים אם כתוצאה מגיל, תורשה או בעיות חניכיים – כאשר הבעיה הופכת משמעותית יותר כשעולה הצורך בהתקנת שתלים בשיניים, ואין מספיק תמיכה של עצם בחניכיים כדי להחזיק את השתלים במקומם.

במקרים כאלו יש לבצע השתלת עצם בחניכיים, שהוא הליך מורכב אך נפוץ שנעשה באמצעות מומחה לטיפולי שיניים, חניכיים והשתלות בחלל הפה.

השתלת עצם בחניכיים – באילו מצבים יש לבצע זאת?

ההליך של השתלת עצם בחניכיים משמש לתיקון שן שבורה או פגומה, כאשר את השן מחליף שתל דנטלי המוחדר לעומק החניכיים. פעולת ההשתלה מתבצעת באמצעות החדרת עצם חדשה לחניכיים, שם היא תצמח באופן טבעי לתוך החניכיים ותעניק בסיס טוב יותר להחזקת השתלים במקומם. 

השתלת עצם היא מעין ניתוח שבו חלק מהעצם מחלק גוף אחד משמש לתיקון חלק אחר בגוף. הליך זה נקרא "השתלת עצם" והוא נעשה לטיפול במחלות חניכיים. השתלת עצם היא הליך הכולל שימוש בשתל כדי להחליף את העצם החסרה או הפגומה בחניכיים. ההליך נעשה במטופלים שסבלו ממחלת חניכיים, וכתוצאה מכך מאובדן או היחלשות של העצם בחניכיים.

מי מבצע את השתלת העצם?

רופא חניכיים הינו מומחה בתחום כירורגיית שיניים. מומחים בתחום מטפלים בחולים עם דלקות חניכיים, עששת ובעיות אחרות. מגוון השירותים שרופא חניכיים יכול לספק כולל ניקוי, תיקון והחלפת שיניים, הסרת רובד מהשיניים והחניכיים, טיפול במחלות חניכיים וכן גם השתלת עצם בחניכיים. למידע אודות טיפול במחלות חניכיים

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שעוני יוקרה לגבר – המתנה המושלמת לכל גיל
קניה של מתנה לגבר זו משימה פשוטה למדי – שעוני יוקרה לגבר תמיד יעשו את העבודה ויגרמו לו להיות מרוצה....
קרא עוד »
דצמ 20, 2020
מתכון לעוגת שמרים לאנשים שמבינים עניין
מתכון לעוגת שמרים לאנשים שמבינים עניין עוגת שמרים מורכבת להכנה ועבור רבים, בכלל, כל ההתעסקות עם...
קרא עוד »
מרץ 16, 2021
מועשר אך מבולבל: המורכבויות הלא מוכרות של השקעות חכמות
יציאה לעולם ההשקעות יכולה להרגיש כמו להיכנס למבוך מפואר אך תמוה. ההבטחה לעושר אקספוננציאלי מפתה, אבל...
קרא עוד »
דצמ 10, 2023