עריכה אקדמית – מתי תשתמשו בזה?

עורכים אקדמיים זקוקים לכמות לא מבוטלת של השכלה פורמלית. זו הקריירה המתאימה לאנשים קפדנים.

עריכה היא שלב בתהליך הכתיבה בו סופר או עורך שואפים לשפר טיוטה על ידי תיקון שגיאות ולהפוך מילים ומשפטים ברורים יותר, מדויקים יותר ויעילים ככל האפשר. תהליך העריכה כולל הוספה, מחיקה וסידור מחדש של מילים בכדי לחתוך את העומס ולייעל את המבנה הכללי, כנסו למידע נוסף.

חשיבות העריכה

בין אם אתם עובדים לקראת השלמת מטלה או מקווים לפרסם דבר כלשהו, ​​הידוק כתיבתכם ותיקוני טעויות יכול למעשה להיות פעילות יצירתית להפליא. עדכון מהורהר של יצירה יכול להוביל לבירור רעיונות, להערכה מחודשת של תמונות, ולעיתים, אפילו לחשיבה מחודשת רדיקלית של הדרך בה ניגשת לנושא.

שני סוגי העריכה

שנם שני סוגים של עריכה: העריכה השוטפת ועריכת הטיוטה. רובנו עורכים כשאנחנו כותבים וכותבים תוך כדי עריכה, ואי אפשר לפרוס בצורה נקייה בין השניים. 

עריכת מחסומים

הצעד האחרון של הכותב הוא לחזור ולנקות את הקצוות המחוספסים. הנה כמה נקודות ביקורת: עובדות: וודא שמה שכתבת הוא מה שקרה; איות: בדוק ובדוק מחדש שמות, כותרות, מילים עם איות לא שגרתי, מילות האיות השגויות ביותר שלך וכל דבר אחר. השתמש בבדיקת איות אך המשך לאמן את העין שלך. מספרים: בדוק מחדש את הספרות, במיוחד מספרי טלפון. בדוק מספרים אחרים, וודא שכל המתמטיקה נכונה, שקול אם המספרים ( הערכות קהל, משכורות וכדומה) נראות הגיוניות; דקדוק: נושאים ופועלים חייבים להסכים, כינויי אדם זקוקים לעתונות קודמות נכונות, אסור לשינוי להתנדנד (להפוך את המורה לאנגלית שלך); סגנון: כשמדובר בתיקון הסיפור שלך, עזוב את דלפק ההעתקים מרגיש כמו הבעל לתיקון מכונת הכביסה שאין לו מה לעשות. 

עריכה בכיתה

חלק גדול מהדרכת העריכה היומיומית יכולה להתקיים בדקות הראשונות של השיעור. התחלת כל תקופת כיתה עם הזמנות לשים לב, לשלב, לחקות או לחגוג היא דרך קלה לוודא שעריכה וכתיבה נעשים בכל יום. 

הצד הקל יותר של העריכה

אם אני כותב ואני מתחיל בטעות במילה עם האות הלא נכונה, אני ממש משתמש במילה שאכן מתחילה מאותה האות כדי שלא אצטרך לחצות אותה.

>אולי יעניין אותך לקרוא גם על עריכה לשונית באתר iEdit!

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
סלון פינתי – תבינו איך אתם מעדיפים לעצב
הסלון הפינתי הוא טרנד עיצובי פופולרי שנעשה בו שימוש נרחב בשנים האחרונות. זהו מקום מושלם להתכנסות עם...
קרא עוד »
אפר 30, 2023
הפקת ג'ינגל, לאן לפנות?
יש הרבה ג'ינגלים שמיוצרים בשוק. חלקם טובים, חלקם לא כל כך טובים. הסיבה שהם לא מצליחים היא כי אין להם...
קרא עוד »
מרץ 01, 2023
השבחות זרע – מה צריך לדעת?
השבחות זרע הוא תהליך שיכול להגביר את ספירת הזרע, התנועתיות והחיוניות. ישנן מספר שיטות לשפר את איכות...
קרא עוד »
מאי 02, 2023