עבודות גובה בסנפלינג – מתי נצטרך את זה?

עבודות גובה בסנפלינג – מתי נצטרך את זה?

האם יצא לכם פעם לצפות באנשים המבצעים עבודות בגובה באמצעות רתמות סנפלינג? גם אם לא ראיתם זאת במו עיניכם, בוודאי קיים בראשכם דימוי מסרטים או פרסומות שראיתם, אודות העבודה המיוחדת הזו – ואם ראיתם זאת ממש בעצמכם, בוודאי לא תשכחו זאת לעוד הרבה זמן. אך מלבד ניקיון חלונות (כפי שכולם תמיד מציינים), אילו עוד פתרונות עבודה בגובה ניתן להשיג באמצעות סנפלינג..?

הפרטים הקטנים שאיש אינו חושב עליהם

אמנם מרבית הבניינים מתוכננים כך שיהיה אפשר להגיע כמעט לכל מקום ואזור בהם בקלות ובבטיחות מרבית, אולם ישנם מקרים שבהם אין ברירה אלא להיעזר ברתמות סנפלינג מקצועיות. המשותף לכל אותם מקרים למעשה הוא העובדה כי לא מדובר בתשתיות פנימיות של הבנין, בגג ובחלקים העליונים שלו או לחלופין אלה התחתונים – אלא מדובר בקירות החיצוניים ובכל הנוגע לתחזוקתם. כך על פי רוב, עבודות גובה בסנפלינג נחלקות לשלושה סוגים עיקריים:

  • עבודות תחזוקה או איטום קירות חיצוניים בגובה (ולעתים גם בגגות)
  • עבודות חיזוק למבנים, ובכלל זה שיקום, חידוש ושיפוץ הקירות החיצוניים והאזורים הגבוהים של הבנין
  • ניקיון הקירות וניקוי חלונות תכוף

האם מדובר בעבודה מסוכנת?

מטבע הדברים, כמו כל עבודה שאינה נעשית בתנאים רגילים כמו במרבית מקומות העבודה, יהיה מדובר בעבודה שהסיכון בה הוא גבוה יותר. אך כל עוד דואגים לעבוד עם חברות מקצועיות, הדואגות לרענן את נהלי הבטיחות כמו גם את כלל הציוד הרלוונטי ולבצע תרגולים "יבשים", הדאגה לשלומם של העובדים תהיה מרבית, וכמו בכל עבודה מקצועית היא גם תיעשה על הצד הטוב ביותר. 

זכרו כי עבודה בגובה שאינה נעשית באופן בטיחותי פוגעת לא רק ברווחתם של העובדים אלא בסופו של יום גם בעבודה עצמה, שכן במקום להתרכז בעבודה ובביצוע הנכון והמדויק שלה הם עלולים להפנות תשומת לב יתרה מדי לנושא הבטיחותי – ולא בשל עניין וטיפול בפעולות בטיחות שהם מחויבים לבצע ויודעים כיצד לתפעל, אלא יותר מכל בדאגה ובחוסר היכרות וידע מעמיק עם התחום החשוב והרגיש הזה. כדי להימנע מכך, הבטיחו לעצמכם עבודה עם מקצוענים העונים על הסטנדרטים הגבוהים והטובים ביותר של בטיחות ומקצועיות, ותוכלו ליהנות מראש שקט, במובן הרחב ביותר של המילה.

כתוב/כתבי תגובה