איזה חומרים למדפסת תלת מימד מתאימים להדפסת אבטיפוס?

חומרים למדפסת תלת מימד שונים במקצת מהמסורתיים. הם יכולים לשמש להדפסת אבות טיפוס או אפילו ייצור בקנה מידה גדול. נדון בסוגים השונים של חומרי מדפסת תלת מימד ובגורמים המשפיעים על התאמתם להדפסת אב טיפוס.

חומרים למדפסת תלת מימד לשימוש מקצועי

כולנו אוהבים להתנסות בחומרים ובטכניקות חדשות. אבל חשוב גם לדעת אילו מהם יתאימו לאב טיפוס. החומרים למדפסת תלת מימד משמשים לרוב בתחומים שונים כגון אדריכלות, ריהוט, מכשור רפואי, אלקטרוניקה ועוד. ישנם סוגים רבים ושונים של מדפסות תלת מימד הזמינות בשוק ולכל אחת מהן מאפיינים ומאפיינים משלה. 

כדי לאפשר תוצאה טובה, הדפסת תלת מימד צריכה להיות מסוגלת לייצר את החומרים הדרושים. במקרה זה, עלינו לדעת את תכונות החומר של כל חומר וכיצד ניתן להשתמש בו בצורה הטובה ביותר באב טיפוס.

חומר מצוין הוא כזה שיכול להדפיס בקנה מידה גדול ללא עיוות. החומרים הטובים ביותר הם שקופים כך שתוכל לראות את התקדמות הפרויקט שלך כאשר הוא מודפס. לדוגמה, ישנם שרפים רבים שניתן להשתמש בהם בייצור לוחית מדפסת תלת מימד, כך שברור כיצד הם יכולים להדפיס אבות טיפוס באיכות גבוהה מבלי להינזק או להתעוות יותר מדי מחום או לחץ בזמן ההדפסה. 

מגוון חומרים למדפסות 3D באתר https://dfus3d.com/product-category/printable-raw-materials/

החומר הנפוץ ביותר בשימוש בהדפסת תלת מימד הוא פלסטיק ABS. הסיבה העיקרית לכך שפלסטיק ABS מועדף על ידי אנשים רבים היא בגלל החוזק והעמידות שלו, מה שהופך אותו למתאים למטרות אב טיפוס. עם זאת, ישנם גם חומרים אחרים שניתן להשתמש בהם למטרות אב טיפוס כמו PLA או TPU (פוליאוריתן תרמופלסטי). כדי לוודא שאתה בוחר את החומר הטוב ביותר עבור אב הטיפוס שלך, תוכל להתייעץ עם מומחה.  מידע נוסף באתר https://dfus3d.com/

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פתרונות הצללה לכל אירוע
הצללה באירוע היא דבר שיש לקחת בחשבון בכל פעם שאתם חושבים על הפקת אירוע מסוים. אם האירוע שלכם יהיה...
קרא עוד »
אפר 30, 2020
מגן קפיצים לטרמפולינה
יש יותר כיף מאשר לקפוץ על טרמפולינה? תראו לנו ילד אחד שלא משתגע מהפעולה הזו משמחה. הרי מדובר על מה...
קרא עוד »
אפר 04, 2022
עבודות גובה בסנפלינג – מתי נצטרך את זה?
האם יצא לכם פעם לצפות באנשים המבצעים עבודות בגובה באמצעות רתמות סנפלינג? גם אם לא ראיתם זאת במו...
קרא עוד »
ינו 09, 2020