מה זה תודעת שפע ומדוע היא כל כך חשובה?

מה זה תודעת שפע ומדוע היא כל כך חשובה?

מאז ומתמיד המילה שפע נקשרה למונחים חומריים, כך שלאדם עשיר מיוחסת האמרה "אדם עם שפע של כסף". על פי תודעת שפע, דברים אלו אינם נכונים ולמעשה שונים בתכלית מהמשמעות המקורית של המילה שפע. יש לזכור כי שפע אינו מציין רק כסף, אלא גם שפע של דברים אחרים שאינם חומריים כמו בריאות, אהבה, שמחה ואושר.

כיוון ששפע הינו פנימי וגם חיצוני, מדובר על משאב בלתי מוגבל. התפיסה של דבר זה תלויה בעיקר באמונה של כל אדם, ולכן כל אדם שמעיד כי יש לו שפע של אהבה / שמחה / כסף יכול תמיד להשיג עוד ממנו. משום כך ניתן להבין כי תודעת שפע היא בחירה אישית של כל אחד, בהתאם למה שהוא מחליט לחשוב ועל פי הדרך בה הוא בחר.

ממה מורכבת תודעת השפע?

תודעת שפע מורכבת מ-4 רכיבים שונים:

  • הודיה – זהו המרכיב המניע את השפע, מכיוון שבכל הודיה והוקרה על השפע שיש המוח שלנו מתמקד בכיצד לייצר עוד מאותו שפע.
  • הכלה – שפע הוא דבר מבורך, וכל עוד אנו נקבל זאת בהבנה מלאה כך השפע יתעצם ויגדל. 
  • הרחבת הכלי – המוח הוא האחראי על תהליכי החשיבה שלנו. באמצעות הבנה כי אנו יכולים להרחיב את קיבולת השפע שלנו, כך המוח יאפשר לנו לחשוב כיצד אפשר להגביר את השפע. 
  • הזדמנויות – הזדמנויות מתרחשות בכל עת, ובאמצעות התמקדות בחשיבה פתוחה ומשוחררת ניתן להיפתח ולהיחשף אל הזדמנויות נוספות שייצרו לנו שפע רב יותר.

שינוי הרגלי חיים וחשיבה בעזרת תודעת שפע

תודעת שפע מאפשרת לכל אדם לקבל באהבה את מה שיש לו, ולדעת כיצד ליצור יותר ממה ששייך לו. הבנה וקבלה זו מאפשרת ליצור שינוי בריא ואופטימלי בדרך ובשגרת החיים, קראו עוד בנושא באתר של פריידי מרגלית.

כתוב/כתבי תגובה