עידו פישמן על השחרור מהצבא, הטיול הארוך ומה שבין לבין

עידו פישמן על השחרור מהצבא, הטיול הארוך ומה שבין לבין

אין ספק, הטיול לאחר השירות הצבאי, בין אם הוא למזרח או לדרום אמריקה וחלקים אחרים של העולם, הוא כמעט בגדר חובה. צעירים וצעירות פוקדים אזורים תיירותיים בחו"ל לאחר הצבא, לפעמים אפילו אזורים ממש לא תיירותיים בין אם כך או כך, חשוב לשאול: מה השתנה בעידן הקורונה?

אם יש משהו אחד שמשתחררים ומשתחררות מהצבא לא מוכנים לוותר עליו, הרי שזה הטיול הארוך שלפעמים נמשך גם חודשים. בחלק מהמקרים, משתחררים טריים מהצבא מוצאים עצמם אפילו מבצעים רה-לוקיישן. עידו פישמן על התופעה שהייתה קיימת כאן מאז ומתמיד, התופעה של הטיול הארוך לאחר השירות הצבאי. מה השתנה הלילה הזה מכל הלילות, בתקופת הקורונה? האם צעירים וצעירות עדיין עושים כל שביכולתם בכדי לא לוותר על אותו טיול נכסף לאחר צבא? הנה כל המידע שאתם צריכים לדעת בנושאים אלו.

הטיול לאחר השירות הצבאי בימי הקורונה: בטל בשישים?

זה ברור לכולנו שיש משהו אחד שאין אפשרות לוותר עליו, וזה העניין של חופש. בעוד שחלקנו יוצאים לנופש אחת לשלושה חודשים בערך, חלקנו האחר אוהבים ומסוגלים גם לצאת לטיולים מאוד ארוכים. אחד הטיולים הארוכים שצעירים וצעירות נוטים לצאת אליו, הוא הטיול לאחר השירות הצבאי.

בעוד שחלק מהצעירים יוצאים לפקוד את אזורי הודו והמזרח, חלק אחר מהמשתחררים מהצבא טסים דווקא לדרום אמריקה. אם אתם נמנים בין האנשים שפשוט חייבים טיול לאחר הצבא, כמובן שיש לכם הרבה יותר אופציות לטיול ארוך מאשר הודו ודרום אמריקה.

עידו פישמן על האופציות לטיול ארוך שעומדות בפני משתחררים מהצבא

יחד עם זאת שישנן לא מעט אופציות אחרות, עדיין המזרח ודרום אמריקה נחשבים יעדים מאד פופולאריים ונחשקים. אמה-מה, ישנם הבדלים גדולים מאוד בין 2 סגנונות הטיולים האלו שהזכרנו כאן. בדרום אמריקה אתם תיחשפו לנופים מסוגים מסוימים ולאטרקציות מסוימות, בעוד שבמזרח אתם תיחשפו לסגנון אחר לגמרי של טיול.

למעשה, על פי עידו פישמן ועל פי דעת רבים אחרים, אזור המזרח ממש לא מיועד לכל מטייל ומטיילת. בואו נגיד ככה, אם עד היום בהודו ובמזרח היינו עדים לתופעות כמו זרימה חופשית של ביוב ברחובות, ב-2020 כבר הצטרפת למשוואה הזאת מגפת הקורונה.

עם מה אנשים שטסים בימינו למזרח צריכים להתמודד?

לא חובה לשאול אנשי תיירות כמו עידו פישמן טורס, בכדי להבין את התמונה הברורה. אנשים שטסים בימינו להודו ולמזרח צריכים להתמודד עם תנאי סנטריה גרועים (כמו שהיה תמיד), אבל גם עם מגיפה ברחובות. כמובן, זה לא בהכרח אומר שאנשים הפסיקו לטוס למקומות כמו הודו והמזרח.

בסופו של דבר, כל עוד המדינות השונות מתירות כניסה אליהן בתקופת הקורונה, תמיד יהיו מטיילים ומטיילות שיהיו מוכנים לקחת צ'אנס כזה או אחר ולפקוד את האזורים האלו. על פי עידו פישמן, מסתבר שחלק מהאנשים אפילו מעדיפים להיות ממוקמים בחו"ל ובכל מיני אזורים מבודדים בתקופת הקורונה.

אנשים שטסים לחו"ל איבדו אמונה בדרך הניהול של המגיפה בישראל?

למעשה, אם תשאלו אנשים שמטיילים בימינו בחו"ל, חלקם אפילו יגיד לכם שבתקופת הזאת עדיף להם להיות בחו"ל ולא בישראל. מדוע? ובכן, מסתבר שחלק מהאנשים פשוט לא מאמינים בשיטות ובדרכי הממשלה להשתלט על נגיף הקורונה.

יתרה מזאת, אנשים לאחרונה כבר הבינו שהנגיף בכל מקרה קיים באוויר ובכל מדינה. ומאחר שנגיף הקורונה קיים כמעט בכל מקום כבר, המוני אנשים החליטו שאין ברצונם להגביל את תנועתם בעולם בעקבות הנגיף. יחד עם כל מה שציינו עד כה, כמובן שחשוב לציין כי עליכם ועל כולנו לשמור על הוראות משרד הבריאות בישראל.

הישמרו לבריאותכם אך נסו שלא לוותר על נופש בחו"ל

מעבר לכך שיש צורך לשמור על הוראות משרד הבריאות (גם אם הן לא תמיד הגיוניות לנו), חשוב גם לשמור על הוראות המדינות אליהן אתם טסים. בעוד שבישראל מגפת הקורונה עוד איך שהוא תחת שליטה, במדינות אחרות (כמו במדינות מסוימות ביבשת דרום אמריקה) המצב ממש לא דומה לכך.

אם אתם מחליטים לטוס ליעד כזה או אחר, תמיד יהיה חשוב לוודא מראש כי היעד אינו מסומן בתור מדינה אדומה. אם המדינה אכן מסומנת בתור מדינה אדומה, כמובן שיהיה כדאי לשקול יעד אחר לטיול שלכם. בכל מקרה, בתקופת הקורונה אנחנו ממליצים לא לוותר על הטיול שלכם, אבל לעשות אותו בחוכמה.

צאו לחו"ל אם יש את האפשרות והישמעו להוראות במדינות השונות

אם יש את האפשרות לצאת לחו"ל בכדי לטייל, ההמלצה הכי גורפת היא לעשות זאת בצמוד להוראות של המדינות אליהן אתם טסים. מעבר לכך שתצטרכו לשמוע להוראות במדינות השונות, אל תשכחו גם שזה נטו לטובתכם. תעטו מסכות, הימנעו ממגע פיזי מיותר ושמרו על עצמכם. בשורה התחתונה, הכי חשוב שתחזרו הביתה בריאים ושלמים חזרה להורים.

אם אתם נמנים בין האנשים שמעדיפים לחכות עד שמגפת הקורונה תעבור מהעולם, זו גם כן אופציה. אם אתם לא מוכנים לוותר על הנופש שלכם אבל גם לא מוכנים לצאת לחו"ל (או חוששים), כמובן שיש לכם אחלה מתחמי נופש בארץ עבור טיולון קצר. נכון, זה ממש לא יהיה דומה ולא יהיה קרוב למשהו כמו טיול ארוך בחו"ל, אבל זה עדיף על כלום, אין ספק. תהנו!

כתוב/כתבי תגובה