פינוי בינוי זכויות הדייר – כל מה שצריך לדעת על הזכויות שלנו

פינוי ובינוי הינו פרויקט יזום על ידי הרשות המקומית לטובת התחדשות עירונית. במהלכו מפונים דיירים מדירות ישנות המיועדות להריסה ומוקמת שכונה חדשה עם תכנון מודרני. התכנון כולל מגדלי מגורים, תשתיות חדישות, פארקים, גינות ציבוריות, מוסדות ציבוריים נדרשים ומבנים ומתחמים נדרשים.

כל פרויקט כזה נחשב למורכב מאוד. הפרויקט אמור להטיב עם הדיירים אשר יזכו לגור בדירות גדולות ומודרניות ולתשתיות עירוניות חדשות. לדיירים אשר גרים בדירות הישנות קיימות מספר זכויות בסיסיות שכדאי להכיר.

זכויות מגוונות

דייר אשר חותם על עסקה לפינוי ביתו אמור להיות מטופל היטב. הוא זכאי לקבל דירה חלופית למשך כל תקופת הבניה כאשר המימון של ההוצאות שלה חל על היזם. הוא אינו משקיע כספים ובסוף התהליך אמור לקבל דירה חדשה שנבנתה מהיסוד כולל רישומה בטאבו על שמו.

הוא חייב לקבל בטחונות כספיים מאת היזם על הנכס שמסר ועל מנת לוודא שלא יפגע במקרה שהקבלן אינו מסיים עבודתו מסיבה כזאת או אחרת. תהליך פינוי בינוי יוצא אל הפועל לאחר ש66% מהדיירים חותמים עליו.

דייר סרבן וזכויות מיוחדות

במקרה ויש דייר סרבן שסירובו הינו בלתי סביר ניתן לתבוע אותו מתוך תקווה שבית המשפט יחייבו להשתתף בפרויקט. לאוכלוסיות מיוחדות כמו בעלי מוגבלויות, דוברי שפה זרה קשישים ועוד קיימות זכויות נוספות שהיזם חייב לפעול על פיהן. כמו למשל, הגשת טפסים בשפת האם של הדייר וכדומה. מומלץ להיעזר בעורך דין אלעד ויסטוך שהוא בעל ידע רב וניסיון עשיר בתחום.

הוא יכול ללוות את הדיירים בתהליך המורכב. הוא אמור לנהל משא ומתן מול גורמים שונים כולל הרשות המקומית, היזם וכדומה. בנוסף, להיות מעורב בדיונים הפנימיים שבין הדיירים ועוד.

> קראו גם על עורך דין קניית דירה מקבלן!

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה משחקי מגנטים כל כך טובים לילדים שלכם?
ילדים אוהבים לשחק כמעט עם כל דבר שעשוי לעורר את סקרנותם. כהורים אתם רוצים לעודד את הסקרנות שלהם ויחד...
קרא עוד »
נוב 30, 2020
משחק אקס בוקס – במה כדאי לכם לשחק?
מחפשים משחק אקס בוקס שיעביר לכם את הזמן בכיף ויאפשר לכם ליהנות עם המשפחה והחברים מכל רגע? אם אתם רוצים...
קרא עוד »
מאי 10, 2022
נערות ליווי באילת – תשדרגו את החופשה שלכם
רוצים להיות עם בחורה נאה שתלווה אתכם בזמן החופשה שלכם באילת? ניתן להזמין נערות ליווי באילת בנוחות...
קרא עוד »
מאי 10, 2022