אודות

אחד מהרבנים הגדולים אותה ידעה העיר לוב אשר בטריפולי היה הרב כמוס עגיב. הרב עגיב נולד בשנת תרע"ג לרבי רחמים ולרבנית זולה וכבר בינקותו נראה היה כי מדובר בתינוק מיוחד ביותר אשר הוריו צפו לו גדולות ואין ספק כי הם צדקו ככל שגדל הרב עגיב התגלתה בקיאותו הרבה בתורה, החכמה שלו וייחודיות שיש בו וניתן היה לדעת כי הוא עתיד להפוך לגדול דור חשוב. לאחר עלייתו לארץ ישראל השתקע הרב עגיב בעיר אור יהודה אשר קלטה עלייה גדולה מלוב וטריפולי והפך לרבה הראשי של העיר.

הייחודיות של הרב עגיב

נספר קצת אודות הרב עגיב, הרב היה מבריק בתורה וניתן היה לראות בו תכונות חזקות של מנהיגות מה שהוביל אותו לבסוף להפוך לרב עיר. אמנם חייו לא היו פשוטים שכן הוא התייתם מאביו בגיל מאוד צעיר ושנים לא רבות לאחר מכן הוא אף איבד את אחיו ממחלת הטיפוס, אך אמונתו לעולם לא נשברה. הוא היה אדם מעורר השראה, בעל אמונה חזקה, ענווה גדולה, וכל שעמד לנגד עיניו הוא הפצת תורת ישראל ולימוד קפדני. בהגיעו לארץ הוא המשיך בלימוד התורה המתמיד ומצא חיבור עם רבנים גדולים נוספים הן מעדות אשכנז והן מעדות המזרח ביניהם הרב עובדיה יוסף זצ"ל אשר היה חבר קרוב שלו, הרב גורן ועוד. אין ספק כי מדובר באחד הרבנים הגדולים שידעה יהדות טריפולי וכי השפעתו על עולם הדת היהודי הייתה רבה.

בנוסף, הרב היה ידוע במעשי ניסים גדולים ומיוחדים, על אף יכולותיו הגבוהות והמיוחדות הרב עגיב נשאר צנוע ועניו כל ימי חייו ועשה את עבודתו בשקט ובצניעות. ההיכרות עם אדם מיוחד כזה הינה זכות גדולה עבור כל אדם באשר הוא שכן הוא מהווה מקור השראה עוצמתי ומיוחד לכולנו.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
פעילות ODT – דוכני עץ דוכני משחק מעץ
עמדות משחק מעץ ניתנות להקמה בקלות בכל מקום, כולל מסיבות יום הולדת בפנים ובחוץ, וניתן לשכור אותם בעלות...
קרא עוד »
אפר 17, 2023
חוג מחשבים לילדים: מה חשוב לבדוק לפני שרושמים אותם?
לפני רישום ילדך לשיעור מחשבים, עליך לשקול את הדברים הבאים: - האם לשיעור המחשבים יש הגבלת גיל? - האם...
קרא עוד »
אוק 27, 2022
מחפשים אופניים בתל אביב? אנחנו נעזור לכם
תל אביב, עיר המשגשגת על תנועה וחיוניות. אחד מאמצעי התחבורה המרכזיים ביותר כאן הוא האופניים. בין אם אתה...
קרא עוד »
ספט 10, 2023