מה זה SSO ולמה זה חשוב לצרכי אבטחה?

מה זה SSO ולמה זה חשוב לצרכי אבטחה?

אבטחת מידע וזיהוי משתמשים במערכות המחשוב בעסק קריטיים לכל ארגון באשר הוא. הסיסמאות לאימות זהות והזדהות מקובלים בתחום המחשבים ויש להם משמעות מיוחדת, בשמירת המידע בארגונים עסקים. בכל כניסה נדרש כל משתמש להזין סיסמאות ליישום או אפליקציה, מטעם מאוד ברור.

השימוש בסיסמאות מאפשר חסימת גישה מפני גורמים בלתי מורשים. ופה נכנס לתמונה רעיון חשוב ושמו SSO! נסביר מה זה SSO, מהי התועלת שבו לצרכי אבטחה מצד אחד ויעילות מצד שני.

הזדהות בשיטת הסיסמא היחידה

כדי להבין מה זה SSO אפשר לתאר מצב כזה. קחו את כל האפליקציות והתוכנות העסקיות ושלבו אותם בתוך תוכנה אחת. השימוש במערכת הזאת אפשרי על ידי שימוש בסיסמא אחת, שנדרשת בזמן הכניסה למערכת. כעת, SSO שזה בעצם Single Sign On מתרגם את האפשרות התיאורטית הזאת למשהו מעשי.

גם אם הארגון עשה שימוש בכל מיני יישומים, מערכות ואפליקציות עסקיות, המשתמש (עובד, מנהל, לעיתים ספקים או גורמים אחרים), יכולים לגשת לכל המשאבים תוך שימוש בסיסמא אחת. כל משתמש מקבל גישה לאחר כניסה יחידה לכל המשאבים שבהם הם מוגדר כמשתמש מורשה.

הזדהות יחידה, פופולרית ומאובטחת

שיטת ההזדהות היחידה או הכניסה היחידה לכל המערכות מועילה מאוד בסביבה עסקית. היא חוסכת זמן ומייעלת את העבודה, אולם היא פופולרית גם מבחינת אבטחת מידע. כאשר לכל משתמש ישנה סיסמא אחת, הוא לא צריך לנהל יומני סיסמאות או לרשום פתקאות עם קודים.

אותם פתקים מאפשרים לגורמים לא רצויים לגלות סיסמאות. אובדן של סיסמאות יכול להיות בעייתי וכאשר נעשה שימוש רק בסיסמא אחת, חוסכים המון מקרים של איפוסי סיסמאות שנדרשים עקב כניסות שגויות או נעילת משתמשים מחוץ למערכת.

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באמצעות אתר CloudCom!

כתוב/כתבי תגובה