הרכב עומד סתם בתל אביב וצובר דו"חות.. מה לעשות?

הרכב עומד סתם בתל אביב וצובר דו"חות.. מה לעשות?

בעלי רכבים שהתקלקלו או התיישנו חושבים לעיתים שניתן להשאיר את הרכב לזמן מה בחניה או בצד הדרך עד שיחליטו מה לעשות בו. אולם, רכב שמזה זמן רב עומד ללא שימוש יכול לגרום לכאב ראש לא קטן לבעליו: החל מדו"חות, דרישה מהעירייה לפינוי הרכב, התרעות מהעירייה על הגדרת הרכב כנטוש וחיוב בעליו אם ייגרר על ידה. במידה ודבר כזה קורה, לרשותו של בעל הרכב עומדים כשישים יום להחזיר את רכבו מהמגרש.

ישנה דרך נוספת – קלה, חוקית ורווחית – על מנת להיפטר מהרכב המקולקל: אם אתם בעלים לרכב כזה, מגרשי רכבים רבים ישמחו לקנות מכם את הרכב ולהשתמש בחלקיו השונים כחלפים, או לחילופין למכור אותו לתעשיית הברזל לצורך מחזור החלקים. ועל הדרך, גם תרמתם לסביבה ומנעתם זיהום מיותר.

מצאו מגרש אשר קונה רכבים לפירוק בתל אביב.

מאיפה מתחילים? ההליך הבירוקרטי

כיום התהליך למכירת רכב לפירוק הוא קל מאוד – אם אתם מגיעים מוכנים: יש צורך לגשת תחילה למשרד הרישוי עם הוכחת בעלות על הרכב ולמלא את טופס הבקשה בכדי לבטל את רישומו של הרכב (תוך כדי סימון בסעיף של רכב המיועד לפירוק). לאחר מכן יש לבטל את הבעלות על הרכב במשרד התחבורה. בסיומו של ההליך הבירוקרטי תוכלו ליצור קשר עם מגרש רכבים, להגיע לשם עם הרכב ולקבל הצעת מחיר בעדו. 

אתם תקבלו את הכסף המגיע לכם תמורתו, ובנוסף תחסכו מעצמכם את כאבי הראש סביב רכב מושבת. 

מצאו גם מגרש שעוסק בקניית רכבים לפירוק באשדוד.

החזר כספי עבור אגרת רישוי

אם שילמתם אגרת רישוי עבור הרכב שמכרתם, וזו עדיין בתוקף – תוכלו לבדוק את האפשרות לקבל החזר כספי. כמו הטפסים שפורטו לעיל – גם את זה תוכלו למצוא באופן מקוון באתר של משרד הרישוי.

לסיכום, מכירת רכב לפירוק הוא תהליך בירוקרטי פשוט למדי ולא דורש זמן רב, שמטרתו להסדיר את כל ענייני מכירת הרכבים לפירוק. בסיומו תוכלו גם להרוויח סכום מסויים תמורת הרכב המושבת ולמנוע מעצמכם עגמת נפש מיותרת.

להתעניינות נוספת בקרו באתר: https://prk.co.il

בהצלחה!

כתוב/כתבי תגובה