סימנים שאומרים שהגיע הזמן לבצע בדיקת ראיה.

סימנים שאומרים שהגיע הזמן לבצע בדיקת ראיה.

חלק מכל הבדיקות שאותן מבצעים ילדים לאורך השנים של ההתפתחות שלהם היא הבדיקה של הראייה. הבדיקה הזו תפקידה לאבחן כל מיני סוגים של בעיות ראייה אפשריות מבעוד מועד, כדי שתיקון רלוונטי יינתן לילד שיוכל להמשיך ולהתפתח בצורה תקינה מבלי שחוש ראייה פגום יפריע אל יתר ההתפתחות שלו ככל שרק אפשר. אולם, מתי עוד ניתן ללמוד כי נדרשת גישה אל אופטומטריסט או אל רופא העיניים על מנת לבצע את זו הבדיקה? הנה כמה סיטואציות שלא כדאי לדלג עליהן אלא להבין אותן כדי לטפל בעיניים מוקדם ככל האפשר.

מרגישים כי מתאמצים לראות

אחת מן הדרכים להבין אם זקוקים לבדיקת ראייה שיכולה להתבצע בחנות אופטיקה, היא לפי הדרך בה מתאמצים פעם אחר פעם לראות משהו שאמורים לראות בצורה רגילה. כאשר מקרבים עיתון אל העיניים כאשר טרם לכן זה לא נדרש, כאשר לא מצליחים לקרוא את התרגום של הסרט בכתוביות על הטלוויזיה וכאדר לא מצליחים לקרוא את הכתוב על לוח בשעה של שיעור בבית הספר. כל אחד מאלה מלמדים על בעיה בראייה, ולשם כך יש לגשת אל אופטומטריסט על מנת לבצע בדיקה של הראייה.

סובלים מידי פעם מכאבי ראש

אינדיקציה טובה לכך שיכולה להיות בעיה של ראייה יכולה להיות דרך מקרים לא ברורים של כאבי ראש. כאב ראש מתרחש מכל מיני סיבות ואחת מאלה יכולה להיות בשל העובדה שחוש הראייה אינו במיטבו ויש מאמץ שהופך להיות לכאב ראש לאחר תקופה שבה רמת הראייה ירדה.

עברה תקופה מהבדיקה האחרונה

אנשים שלהם כבר יש בעיה של ראייה זה חשוב לגשת על מנת להיבדק מידי תקופה. לרוב פעם אחת מידי שנה היא מספקת, ואצל ילדים שנמצאים עדיין בשלבים של התפתחות זה חשוב לבצע את הבדיקה הזו של ראיה אפילו יותר מכך על מנת לוודא אם משהו השתנה. באופן הזה יכולים להיות בטוחים כי המרשם שבו משתמשים עבור תיקון מצב הראייה נותר אותו הדבר, ואם ישנו שינוי אז להחיל אותו אל משקפי ראייה עם עדשות חדשות או עם עדשות מגע במספר מתאים.

מידע חשוב נוסף תוכלו למצוא בקישור הבא: https://opticadoron.co.il/glasses/

כתוב/כתבי תגובה