אילו שרתים קיימים בשוק?

אילו שרתים קיימים בשוק?

עם הקדמה, הגיעו גם שלל מוצרים דיגיטליים שונים, ובין היתר סוגי שרתים ייחודיים. כיום ניתן למצוא שרתי ענן, שרתים שיתופיים, שרתי VPS, שרת WEB ועוד. בין ההיצע הרחב, טוב לדעת שישנם שרתים שמתאימים לבעלי עסקים עם דרישות מחשב גבוהות, בעלי עסקים עם דרישות מחשב נמוכות, וגם למי שנמצאים בין לבין. סקרנים? ריכזנו בעבורכם מידע בנושא.

שרתים לאחסון

כיום, בעולם שבו רבים שמים דגש על נוכחות דיגיטלית ברשת, זה בהחלט לא מפתיע שיש מגוון רחב של שרתי אחסון. למשל, שרת פיזי הוא שרת הממוקם בבית העסק או בחוות שרתים, הוא מתאים למי שדרישות המחשב שלו גבוהות יחסית, כמו חנויות מקוונות. זאת בשל העובדה שכל המשאבים שלו מוקדשים לטובל לקוח אחד. לעומת זאת, שרתים שיתופיים הם שרתים המאפשרים לכמה לקוחות לחלוק את אותו השרת, ולו כדי ליהנות ממחירים זולים יחסית.

מי שנמצא בין לבין, וודאי ישמח לדעת שיש פתרון, ולו כי אחד השרתים הוא שרת וירטואלי, כלומר שרת VPS – שרת ווירטואלי פרטי, הממוקם על שרת פיזי. השרת מאפשר מגוון רחב של יתרונות, לרבות ניהול משאבי המחשוב, כך שמדובר בשרת נהדר.

מדוע חשוב להיעזר בשירותי אחסון?

שירותי אחסון מאפשרים לאחסן אתרי אינטרנט, כמו גם קבצים ותכנים מסוגים שונים (תמונות, סרטונים ועוד). חשוב להבין שלא ניתן להעלות אתר לאוויר ללא שירותי אחסון, כך שכל מי שמעוניין בבניית אתר מקצועי, מוטב שייקח בחשבון את מכלול שירותי האחסון הקיימים בשוק.

 למעשה, חברת שירותי האחסון מספקת את התשתית, כך שבעל האתר יכול להתעסק בתכני האתר ולהקדיש לכך את מלוא זמנו. רוב שירותי האחסון הם שירותים בתשלום, אך ניתן למצוא גם שירותי אחסון חינמיים בסיסיים. עם זאת, נציין שניתן לאחסן את האתר בשרתים ישראליים ובאף בשרתים מחו"ל, כשההמלצה היא אחסון בשרת ישראלי, ולו כי קהל היעד שלכם נמצא בישראל.

לסיכום,

יש לא מעט סוגים של שרתים (החל משרתים שיתופיים ועד לשרת VPS), וחשוב לבחור את השרת האידיאלי ביותר בעבורכם. ערכו סקר שוק, ולו כדי לבצע בחירה מושכלת. בהצלחה.

כתוב/כתבי תגובה