5 מקומות מומלצים באירופה לנופש כשר

5 מקומות מומלצים באירופה לנופש כשר

עד לפני שנים לא רבות, ישראלים, יהודים, שומרי מסורת, שומרי כשרות, לא היו נוסעים הרבה לחו"ל. בין היתר זה נבע מהעובדה, שהם לא ידעו כיצד יוכלו להסתדר בכל הקשור לאוכל כשר. מן הסתם, הרבה יותר קשה למצוא מסעדות כשרות בחו"ל מאשר בארץ, שלא נדבר על זה שהרבה יותר קשה לבצע את כל המצוות הנדרשות, מעבר לעניין של כשרות, במדינות אחרות כמו שניתן לבצע אותן בישראל. 

עם השנים זה השתנה ראו בלינק https://lagoonkosher.com/kosher-hotel-greece, ועדות לכך אנחנו יכולים לקבל מכך שלא מעט ישראלים, יהודים שומרי כשרות, יוצאים לחו"ל אל יעדים שונים, ללא שום חשש, והם גם לא נדרשים לקחת איתם אוכל מהארץ, קחי קופסאות שימורים ודברים אחרים שיכולים לספק אותם. צריך להדגיש, התופעה התרחבה במהלך השנים, הן בגלל שקהילות יהודיות רבות החלו לפתח את הנושא וכן בגלל שישראלים רבים עזבו את הארץ ועברו להתגורר במקומות שונים באירופה, וזה כמובן עזר לקידום העניין. מעבר לכך, הרי שבמקומות תיירותיים, אנחנו יכולים למצוא מסעדות כשרות שנועדו למשוך אליהן תיירים ישראלים, בקרו בלינק ותבינו. 

הנה 5 מקומות מומלצים באירופה בהם אפשר למצוא אוכל כשר ללא בעיה:

לונדון – בירת אנגליה נחשבת לאחת הערים הכי יהודיות באירופה ובכלל. כיאה לבירת העסקים הגדולה של היבשת, הרי שיש כאן קהילה יהודית מאוד גדולה ולכן אנחנו יכולים למצוא כאן גם לא מעט מסעדות כשרות. בעיר ניתן למצוא שכונות שלמות של יהודים. 

פריז – גם בירת צרפת כוללת מגוון רחב של מסעדות כשרות, בין אם מדובר במסעדות חדשות ובין אם מדובר במסעדות ותיקות. בעיר אפשר למצוא גם מסעדות של ישראלים שמספקים אוכל כשר. 

בריסל – בירת בלגיה, באופן מפתיע או לא, נחשבת ל"עיר יהודית" בזכות קהילה יהודית ענפה. בכלל בבלגיה אפשר למצוא ערים רבות עם קהילות יהודיות מפותחות. 

ברלין – העיר שהפכה להיות פופולארית מאוד בקרב צעירים ישראלים, מושכת אליה גם לא מעט חבר'ה שפתחו כאן עם השנים מסעדות ישראליות, כולל מסעדות כשרות. 

בודפשט – העיר הפכה להיות מוקד משיכה עבור ישראלים רבים, צעירים ומבוגרים, סטודנטים ומשקיעים, ומכאן שיש לא מעט מסעדות כשרות בעיר.

כתוב/כתבי תגובה